Epson 8'inci Kez En Yenilikçi Marka!

Epson sekizinci kez üst üste en yenilikçi markalar sıralamasında yerini aldı.

Epson 8'inci kez en yenilikçi marka!

Seiko Epson Corporation, Clarivate Analytics tarafından ilan edilen 'Derwent 100 Küresel Yenilikçi Markalar' listesine bir kez daha dahil edildi. Epson, 2011 yılında programın başlamasından bu yana her sene listede yer alan 35 şirketten biri.

Clarivate Analytics, dünyadaki en yenilikçi şirketleri ve kurumları belirlemek için fikri mülkiyet haklarını ve patent trendlerini kendi verilerine dayanarak analiz ediyor. Analiz dört ana kriter içeriyor: Patent hacmi, başarı, küreselleşme ve etki.

Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat, Derwent 100 Küresel Yenilikçi Markalar listesinde bu sene de yer almış olmanın mutluluğunu dile getirdi ve "Biz Epson olarak global platformda AR-GE'ye günde 1.5 milyon $'lık yatırım yapıyoruz. Genelde firmalar yıl genelinde çok belirli sayıda patent alır ki biz neredeyse günde beş yeni patent alıyoruz. Bu ödüle layık görülmekteki hak payımız bizi gururlandırıyor. Tüm tüketicilerimizin ihtiyaçlarına bire bir çözüm sağlamak için uğraşıyoruz ve bu yatırımlarımız da bu yaklaşımımızdan kaynaklanıyor. Maksimum teknoloji kalitesi ve verimliliği sağlamak bizim işimiz. Yenilikçi yapımızla sürekli yeni ürünler ve teknolojiler geliştirmeye devam edeceğiz. Clarivate Analytics'e de değerlendirmelerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Clarivate Analytics ise, Epson ile ilgili olarak şunları söylüyor:

Seiko Epson, her sene düzenli olarak yüksek miktarda patent başvurusu yapıyor. Şirket, bu yıl başvuruların çoğunu patente dönüştürmeyi ve haklarına sahip olmayı başardı. Ayrıca, dört büyük otorite (ABD, Japonya, Çin ve Avrupa) tarafından dosyalanan buluş sayısında da performans artışı gösterdi. Seiko Epson'u bu yılki prestijli başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz