Facebook bu fotoğrafı da sevmedi

Geçtiğimiz günlerde dirsek ve göğüsü birbirine karıştıran Facebook, bu garip fotoğrafı da kaldırdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook ikiye bölünmüş kadın fotoğrafını sevmedi

Facebook, erkek dergisi Zoo Weekly tarafından yayınlanan bir fotoğrafı küçük düşürücü olduğu gerekçesiyle yayından kaldırdı. Derginin gönderisinde "göğüsleri mi seviyorsunuz, bacakları ve kalçaları mı" anlamına gelen bir soru ve yukarıdaki fotoğraf yer alıyordu.

Böyle bir fotoğafla reklam yapılmasını uygun bulmayan sosyal dev, fotoğrafı kaldırmasının nedenini şu sözlerle açıkladı: "İki parçaya bölünmüş bir kadın gibi rahatsız edici bir doğaya sahip bu resmin cinsiyetçi olduğu açık. Sayfadaki resmin ve verilen cevapların her ikisi de kadınlar için küçük düşürücü. [Fotoğraf ve cevaplarda] kadın nesneleştiriliyor."

Facebook'un açıklaması yerinde görünüyor. Bununla birlikte Zoo Weekly, Facebook gönderisinin bir "editoryal" malzeme olduğunu, reklam için kullanılmadığını iddia ediyor. Dolayısıyla Zoo'ya göre fotoğrafın kaldırılmaması gerekiyordu.

Facebook, geçtiğimiz günlerde bir kadının dirseğiyle göğsünü birbirine karıştırmasıyla da gündeme gelmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

onlara ne ki...

Dirsek olayı mantıksız ama bu mantıklı. Kadın vücudunu beğeni malzemesi yapmamalılar.

kadın bir bütündür bölünemez :=))

iyide kardesim face de onlarca fotograf gorebilirsiniz parcalanmis cesetler, hayvan saldirilari, dehset kazalar vs. onlarin yaninda bu kadin fotografi cokta sakincali durmuyor bence tamam kadin bedeni nesnelestirilmesin ama bu fotodaki gibi daha bisuru icgiyim reklamlari facebook ta fink atiyor.. perhiz ve tursu diyorum saygilar

@03 Ara 2012 17:35 Şikayet edilen edilen resimleri kontrol ediyorlar. Parçalanmış cesetleri görünce, bu ne be deyip şikayet edilecek, ha, edilmiyorsa, o da kişinin sapkınlığıdır, face ne yapsın.

rihannanın 150 tane çıplak fotoğrafı var birini kaldırmazlar. cinsel ilişkiye girerkenki fotoğrafını mı bekliyolar nedir.. parayı veren düdüğü çalar mı yoksa.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play