Facebook geri dönüyor; WhatsApp ise...

Facebook, daha önce terk edeceğini açıkladığı bu telefonlara, farklı da olsa geri dönüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook geri dönüyor; WhatsApp ise...

Facebook, BlackBerry 10 ve BlackBerry OS platformlarını desteklememe kararından vazgeçtiğini duyurdu. Ancak bu, "doğal" Facebook uygulamasının geri döneceği anlamına gelmiyor.

Facebook ve WhatsApp'ın BB 10 ve BB OS platformlarını desteklemeyeceğini duyurması, son birkaç yılı çeşitli zorluklarla geride bırakan BlackBerry için hiç de iyi olmamıştı. Blog'unda açıklama yapan cep devi, Facebook'un kendi işletim sistemlerinde sunulmaya devam edileceğini, ancak "deneyimin biraz farklı olacağını" söyledi.

Bu "farkın" nedeni, BB10 ve BB OS için sunulan doğal Facebook uygulamasının geri dönmeyecek olması. Bununla birlikte yeni web tabanlı uygulama, normal uygulamada olmayan birkaç işlevi sunacak. Bu ek işlevler arasında yorumlara cevap verebilme ve fazlası var.

Web tabanlı yeni deneyimden faydalanabilmek için telefonunuzun yazılımını güncellemeniz gerekiyor. Bunun için BlackBerry 10 veya BB OS bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Facebook'un izlediği yolun benzerini WhatsApp'ın da izlemesini umuyoruz, ancak şimdilik heveslenmeyin çünkü bunun olacağına dair herhangi bir işaret yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu mevzu çok farklı bir şekilde piyasaya yansıdı işin aslı şu:Blackberry kullanıcısının güvenliği ve gizliliğini esas almış bir fima ve bu konuda çok katı whatassp ve facebook gibi kullanıcıların her noktasına erişmek isteyen plafformlara uygulamalarda gerekli izni vermiyor hali ile onlarda desteklemeyeceklerini açıkladılar zaten kişinin güvenliğine gizliliğine öem vermeyen bir uygulamanın Blackberry de barınması zor ya Blackberyy ve kullanıcıların gizliliğinne önem verir yada barınmaz

ula bu blackberry size ne etti

Benim blackberry li bacımdan ne istediniz de facebooka bağlanamıyor

Kazançları almış başını gitmiş şirketlerin bu platforma destek vermiyorum demesi çok saçma gerçekten. İşletim sistemini kullansın yada kullanmasın insanların bu duruma tepki göstermeleri gerekiyor bana göre.

Facebook eğer Blackberry kullanıcısına saygı göstermiyorsa, bizde Facebook'u sileriz ve hasebımıda silerim, Facebook'u kullanman protesto ederim....

facebook çok da umrumdaydı sanki. sırf yorumları ve tepkileri merak ettiğimden haberin linkine tıkladım. dandirik ve insanlarda özel hayat bırakmayan, fütursuzca kullanılan bir uygulama için telefonumu değiştirecek halim yok. facebook, twitter, whatsapp, skype, viber vb uygulamaların yaptıüı her işi Blackberry Messenger en güvenli şekilde tek başına yapıyor zaten kullanmayı bilene. çok da umrumdaydı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost