Facebook WhatsApp evliliğine itiraz geldi!

Facebook ve WhatsApp'ın mutlu sonla biten evliliğine ilk ciddi itiraz sonunda geldi!

Facebook WhatsApp evliliğine itiraz geldi!

ABD'de, insanların mahremiyet haklarını savunan bir sivil toplum kuruluşu, Facebook'un WhatsApp'ı satın almasını, ABD'nin Federal Ticaret Komisyonu'na (FTC) şikayet etti. Bu satın almanın, WhatsApp kullanıcılarının mahrem bilgilerinin Facebook'un eline geçmesi ve kontrolsüzce kullanılması anlamına geleceğini savunan STK, FTC'den satın almayı durdurmasını istedi.

Facebook ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, WhatsApp'ın ayrı bir şirket olarak yoluna devam edeceğini ve Facebook çalışanlarının WhatsApp veri tabanına ulaşamayacağını açıklayarak, WhatsApp kullanıcılarının mahremiyetine saygı gösterileceği iddiasında bulundu. Şimdi herkes, FTC'nin vereceği kararı bekliyor...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

bu facebook her yere burnunu sokuyor. bıktık artık senden. biz kaçıyoruz sen peşimizden geliyorsun. defol git artık

C.Y : Ulan senin boklu hesabını kim ne yapsın.

Kimin mahremini kim kiminle paylaşıyor???

Umarım satın alma bir an önce iptal olur =/

vay be ne şirketmiş şu whatsapp kurucusu baya gururludur ama üzülüyodur sattığınada :)

inşallah satın alma gerçekleşmez facebook'un kimin için çalıştığını milyonlarca kişi iyi biliyor

@12 Mar 2014 00:28 vatsap baban için çalışıyordu doğru

@12 Mar 2014 00:28 Ben bilmiyorum. Kimin için?

@12 Mar 2014 09:07 Sen niye baba derdine düştün... Yazık, acıdım sana...

bence dava haklı facebook bu güzel uygulamayı resmen rezil eder

facebook çalışanları what's up veri tabanına ulaşmayacakmış. Doğru, adamlar bu veri tabanını zaten an başta kopyalayıp, sonra da her güncellemeyi facebook'a aktaracak mekanizmayı kuracaklarını düşünüyorum. ve zaten facebook kuollanıcılarının etinden ve sütünden faydalanan facebook bu sefer de facebook kullanmayan ama what's up kullananları menüsüne ekleyecek. inşallah satış engellenir.

baya bi süre kullandım whatsapp ama hatunla aramızda sorun olmaya başlayınca hesabı sildim. kullananlar düşünsün bu telaşı :) ya da bulun sorun yaratan bi kız arkadaş, sizinki de gitsin :)

@12 Mar 2014 09:26 işte o o şekilde degil :) cunku whatsapp'in bize yüklerken kabul ettirdigi sozlesmede Telefondaki Rehberin Kayitlarina erismeye izin veriliyor sonradan kayit ekleseniz bile rehberinize onu da alip gönderiyor ve Dahasi da ileride eger Whatsapp uygulamasi satilirsa ki satildi, aldigi tüm kullanici verilerini de verecegini söylüyormus. Bundan dolayi 19 milyar dolar o uygulama. silikonvadisi sagolun acikladilar bunu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir