Facebook yine kafa karıştırdı

Facebook'un açıkladığı yeni karar sadece Facebook kullananları değil, başkalarını da rahatsız edecek

Instagram'dan Facebook'a veri paylaşımı

Instagram gizlilik anlaşmasında yapılan bir değişiklikle firma, kullanıcılara ait kişisel verileri Facebook'la paylaşmaya başlıyor. Değişiklikler tam olarak önümüzdeki ay yürürlüğe girecek.

Söz konusu verilerin paylaşımıyla ilgili kullanıcı onayı alınmayacak. Ama iki firma da, belirlenen paylaşım ayarlarının değişmeyeceği konusunda garanti veriyor. Instagram fotoğraflarını kimlerin görebileceğine ve Facebook'da yayınlanıp yayınlanmayacağına yine kullanıcılar karar verecek.

Gizlilik anlaşmasının değişiklik yapılan maddesinde, Instagram'ın çeşitli yollarla topladığı verileri "bağlı kuruluşlarla" paylaşabileceği ve burada amacın "daha iyi ve yerinde deneyimler sunmak" olduğu belirtiliyor. "Daha iyi ve yerinde deneyim" derken "daha fazla reklam" mı kastediliyor şu aşamada anlamak zor. Değişiklikler 16 Ocak 2013'de yürürlüğe girecek.

Bilindiği gibi Instagram, bir süre önce Facebook tarafından satın alınmıştı. Bu yüzden yaşanan son gelişme, herhalde kimseyi şaşırtmamıştır...

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

İnsanlar ilk satın almada çıkmaya karar vermişlerdi, fakat olmadı. Bu platformdan ayrılan olmadı. Alın size kapak gibi antlaşma, bu vakitten sonra da insanlar böyle şeylere pirim verecekse müstehaktır.

:D lan bilgilerini fotoğraflarını gizli tutmak isteyen adam zaten facebook a atmaz hem facebook un işi yok sizin fotoğraflarınızlamı uğraşacak neyin kafasını yaşıyorsunuz SANAL ALEM YALAN ALEM :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir