Fallout'un başarısından sonra, ikonik oyun serisi Yakuza'nın da dizisi geliyor

Amazon Prime Video, ikonik oyun serisi Yakuza'nın dizisini duyurdu. Dizinin ilk üç bölümü ve kalan son üç bölümünün ne zaman yayınlanacağı bile açıklandı.

İkonik oyun serisi Yakuza'nın dizisi geliyor

Amazon Prime Video, popüler video oyunu serisi Yakuza'nın dizi uyarlamasını yayınlamaya hazırlanıyor. Dizinin ilk üç bölümü 24 Ekim'de, kalan üç bölümüyse 1 Kasım tarihinde yayınlanacak.

Bethesda'nın Fallout oyun serisinin uyarlaması, Prime Video için önemli bir başarı olmuş, dizi ikinci sezon onayını almayı başarmıştı. Bu başarıdan etkilenen Amazon, SEGA'nın Yakuza'sında da benzer bir etki yaratmayı planlıyor.

Yakuza: Like a Dragon ismi ile yayınlanacak dizide Kazuma Kiryu'yu model ve aktör olan Ryoma Takeuchi canlandıracak ve dizi 1995 ve 2005 yıllarında iki zaman diliminde geçecek. Rolünü çok ciddiye alan Takeuchi şunları söylüyor: “Oyun serisinde sevilen bir karakter olan Kazuma Kiryu rolünü oynama fırsatı bana verildiği için gerçekten onur duyuyorum. Hayatımı ortaya koymaya istekli olduğumu güçlü bir şekilde hissettim.”

Dizinin yönetmen koltuğunda ise Masaharu Take oturuyor. Take yaptığı açıklamasında: “Like a Dragon'a 35 yıldan fazla zamanımı verdim. Tüm ekibin tutkusu, yeteneği ve harcadığı sayısız saat, bu muhteşem hikayenin, ejderha yılının başlayacağı bu yıl, sürükleyici bir dizi şeklinde hayata geçirilmesine büyük yardımcı oldu” dedi.

American Gladiators geri dönüyor

Diğer yandan Prime Video, American Gladiators yarışma programının da yeniden başlatılacağını duyurdu. Görünüşe göre yayın, BBC'nin UK Gladiators'ın yeniden yayınlanmasıyla elde ettiği başarının ardından bu kararı aldı. Deadline'ın özel haberine göre, Amazon hem Prime Video hem de Freevee hizmetlerinde yayınlarını artırmaya çalışıyor ve American Gladiators bu doğrultuda iyi bir seçim gibi görünüyor.