FIFA 19, Champions League'den Fazlası ile Geliyor

Yeni özellikleriyle E3'te tanıtılan FIFA 19, UCL'den çok daha fazlasını beraberinde getirecek!

  • Ali Ruhi Öztürk
FIFA 19, Champions League'den Fazlası ile Geliyor

FIFA 19, Electronic Arts'ın resmi E3 basın toplantısında resmi olarak duyuruldu ve yeni özellikleri tanıtıldı. Popüler oyun serisinin yeni girişi PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC'ye gelecek. Oyun 28 Eylül'de tüm platformlarda piyasaya sürülecek, ancak Champions Edition paketini ön sipariş ederseniz herkesten üç gün önce oyuna erişebilirsiniz.

EA Play ayrıca FIFA 19'un UEFA Champions League lisansına sahip olacağını duyurdu. Bu haberin özellikle Konami'nin PES için UEFA lisansını kaybetmesi ardından duyulması FIFA'nın oyuncu tabanını büyütecek. Bir önceki oyun FIFA 18 de 2018 Wolrd Cup lisansını almıştı, yani FIFa 19'un piyasayı ele geçireceğini söyleyebiliriz.

Sadece bunlarla kalmayan EA, FIFA 19 ile birlikte Active Touch System'i de tanıttı. Bu sistem sayesinde kontroller çok daha duyarlı ve akıcı olacak, ayrıca oyuncuların eşsiz karakterleri çok daha belirgin olacak.

Diğer yeni bir özellik ise Dynamic Tactics. Bu sistem ise maç öncesi birden çok oyun planı hazırlamanızı sağlayacak. Ayrıca bu taktikleri maç sırasında değiştirmek D-Pad tuşlarına atanarak çok daha kolay hale getirilmiş durumda.

Diğer yeni bir özellik ise, şutlarında daha fazla kontrol isteyen oyuncular için Timed Finishing özelliği. Eskiden olduğu gibi tek bir tuşla şut atmak yerine isterseniz bu özelliği açarak tuşa ikinci kez bastığınızda top ayağınızdan çıkıyor, bu da hedef ve isabet değerlerini sizin ellerinize geçmesini sağlıyor. EA bu özellik ile daha fazla risk alarak daha büyük ödüller kazanmak isteyen oyuncuları hedefliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost