Firefox'un 64-bit sürümü sonunda geldi!

Firefox'un 64-bit sürümü, sonunda bu yeniliklerle birlikte indirmeye sunuldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Firefox'un 64-bit sürümü sonunda geldi!

İnanması güç, ancak Google ve Microsoft'un web tarayıcıları 64-bit'e çoktan geçmiş olsalar da, Firefox halen 32-bit tarayıcı sunuyordu. Ancak Mozilla, bugün itibariyle Firefox'un 64-bit sürümünü yayınladı.

Windows 7 ve üzerini kullanıyorsanız, 64-bit Firefox'un tadını çıkarabilirsiniz. Tarayıcının 64-bit mimariyi desteklemesi, daha hızlı çalışacağını garantilemese de, yeni işlemcilerin avantajlarından faydalanacağı anlamına geliyor. Dahası bazı yoğun web uygulamaları 64-bit web tarayıcısını şart koştuğundan, bu tür bir tarayıcıya ihtiyaç duyabiliyorsunuz.

Firefox'ta mimari desteği dışında da yenilikler var. Bunlardan bir tanesi, gizli gezinti modunun daha çok web izleyicisini engelleyebilir hale gelmiş olması. Bir başka yenilik ise arama önerilerini adres çubuğundan seçebiliyor olmanız. Firefox'u terk ettiyseniz, bu yenilikler ona bir şans daha vermenizi sağlayabilir.

İndirin: Firefox

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Linux için yıllardır var.

firefoxun eski bir kullanıcısıyım, halen de kullanıyorum. Ama flashtan mı kaynaklı adblocktan mı tam bilmiyorum, sık sık yanıt vermiyor şeklinde donup kalıyor browser. Çok can sıkıcı hal almaya başladı. Bir de şu 64 biti deneyeyim bakalım.

Gelmesi gerekiyordu artık.İndiriyorum bakalım deneyelim.

Kim demiş terk etiyseniz diye. Yıllardır kullanıyoruz, kullanmaya devam ediyoruz...

Firefox candır. Diğerleri heyacandır.

unity çalışmadı 64e gecince.onun da 64 bit olanı kurdum yine sorun değişmedi.mozillada mı acaba unityi bırakıyor

Windows 10 da mükemmel çalışıyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play