Fiyatları düşük performansları yüksek

Modaları geçmiş olsa da onlar hala birer performans canavarı. İşte 22 fiyat-performans kamerası!

Hem performanslı hem de tasarruflu kameralar

Dijital kamera satın alırken yüzlerce lira tasarruf etmek mümkün. Nasıl mı? Mantıklı bir model seçimi yaparak... En güncel model yerine selefini tercih ederseniz, ufak performans farkına rağmen büyük tasarruf sağlayabilirsiniz. 22 güçlü alternatifi sizler için bir araya getirdik.

Her yıl 100'ün üzerinde yeni kamera piyasaya sürülüyor. Yenilikler pek çok modelde belirli sınırlarda oluyor. Yeni görüntü efektleri, bazen daha yüksek çözünürlük ya da video modu için yeni ayarlar... Kameraların her zaman doğrudan kıyaslanabilecek iki nesli oluyor ve tabi ki biz de yeni kameraları test merkezimize konuk edip selefi ile karşılaştırıyoruz, fakat çoğu zaman eski modelin pabucunu dama atacak önemli farklar gözlemleyemiyoruz. Hatta kimi zaman yeni modellerin daha kötü performans sunduğu bile oluyor. Yine de, testlerde daha düşük puan alsa bile eski modellerin açık ara önde olduğu bir konu var: fiyatları. Tercihinizi eski modelden yana kullandığınız zaman yüzde 55'e kadar tasarruf edebilirsiniz. 22 yeni modeli, tasarruflu selefleriyle kıyasladık ve başlıca farklarını galerimizde belirttik.

Tasarruf etmenizi sağlayacak 22 model ile tanışmak için galerimizi ziyaret etmeniz yeterli... Tıklayın...

Hüseyin Cem Köylü

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Güzel ve faydalı bir çalışma olmuş teşekkürler, sizden ricamız kompakt makineler için de buna benzer bir bilgi sunarsanız seviniriz, bu aralar kompakt makine almayı düşünüyoruz da...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir