Form1+ artık Türkiye'de!

Yüksek hassasiyet gerektiren tasarımlar için geliştirilen Form1+ artık Türkiye'de.

Form1+ artık Türkiye'de!

Türkiye'de 3D yazıcı sektörünün destekleyen öncü firmalardan 3Dörtgen, tüm dünyada özellikle diş hekimliği, kuyumculuk ve endüstriyel tasarım alanlarında tercih edilen Form 1+'ı Türkiye'de satışa sundu.

Küçük boyutları ile yaşam alanınızı sınırlamayan Form 1+, kullanıcı dostu yazılım arayüzü sayesinde kolayca yönetilebiliyor. Hammadde olarak reçine kullanan 3D yazıcı, reçinenin lazerle katılaştırıldığı SLA denilen sistem ile çalışıyor. Formlabs'ın kullanıcılarına sunduğu 2 yeni reçine alternatifi sayesinde, esnek malzeme ile üretim yapmak ve kalıp almak da mümkün. Form 1+'ı rakiplerinden bir adım daha öne taşıyan hammadde teknolojisi ve güçlü donanımıyla, hem tasarımları en ince detayına kadar yakalayarak oluşturuyor hem de en zorlu çizimleri bile hızla fiziksel hale getiriyor.

Form 1+, 3Dörtgen tarafından 5750 dolar fiyat etiketiyle meraklılarının ve profesyonellerin beğenisine sunuldu. Detaylı bilgi için 3dortgen.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Teknik Özellikler

Teknoloji: Stereolithography (SLA)
Baskı hacmi: 12,5 x 12,5 x 16,5 cm
Çözünürlük: 25/50/100 mikron
Ebat: 30 x 28 x 45 cm
Ağırlık: 8 kg
Çalışma Sıcaklığı: 18-28 °C
Güç Gereksinimi: 100-240 V

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

diş hekimliği, kuyumculuk ve endüstriyel tasarım alanlarında tercih nedeni.. fakat 3D yazıcılar dahada ulaşılabilir fiyatlarla piyasaya sunuldukça bazı tercih nedenlerinin geri dönüşü olmayabilir. Kaldıki 5750 dolar niyeti bozmuş çoğu kişi için ulaşılabilir bir fiyat kabul edilebilir, eleman seri üretime geçecek ne de olsa..

Yurtdışında 3299 dolar. kusura bakmasınlar bizi kazıklıyorlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play