Fujitsu hiç kapanmayan PC yaptı

CEBIT 2014'te tanıtılan bu özel PC'yi kapatmanıza asla gerek kalmayacak...

Fujitsu kapanmayan PC yaptı

Fujitsu, CEBIT 2014'te tanıttığı Esprimo X923 modeli All in One modeli PC ile büyük ilgi topladı. Çok düşük enerji ihtiyacı ile çalışan PC, bu özelliği sayesinde, kapatılmaya ihtiyaç duymadan uzun süre çalışmaya devam ediyor.

Normalde PC'ler, belli bir süre çalışmadıklarında, enerji tasarrufu için uyku moduna girerken Esprimo X923'ler son derece düşük enerji tüketimleri nedeniyle uyku moduna girmeden, aralıksız çalışmaya devam edebiliyorlar. Bu da özellikle iş dünyasında talep edilen sürekli çalışır haldeki bilgisayarlar ihtiyacına cevap veriyor.

Uyku moduna geçen PC'lerde çeşitli yazılım çakışmaları, donmalar gibi sorunlar yaşanabiliyor ve bu da para ve emek kaybına neden olabiliyor.

Fujitsu bu yeni PC'lere Low Power Active Mode (LPAM) adını verdiği yeni bir özellik eklemiş. Bu modda çok enerji tüketen tarayıcılar veya yazılımlar çalışmadıkları sürede geri planda enerji yemeden bekliyorlar ancak Windows 8.1 uyku moduna geçmeden çalışmaya devam ediyor. Bu modda PC sadece 5 Watt enerji tüketiyor. Bu da standart bekleme modundaki 9.1 Watt'tan daha iyi bir rakam. Ancak elbette uyku modundaki 1.6 Watt kadar iyi bir rakam değil.

23 inç Full HD ekran ile gelen All in One PC, Intel Core i3, i5 ve i7 seçeneklerine sahip. 16 GB RAM' ile gelen PC'lerin Windows 7 veya Windows 8.1 seçenekleri de bulunuyor. Ayrıca dokunmatik ekran özelliği de var. Yeni PC'nin fiyatları ise şimdilik açıklanmış değil.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Birde Pc biter,bitecek diyorlar.Tövbe yarabbii. :)

Valla benim pc de evde hiç kapanmadan günlerce duruyor :D Ama arada korjup kapatıyorum tabi :D

Zaten pc'nin kapanmaya ihtiyacı yok, o zorunluluğa windows neden oluyor, uzun çalışma sürelerinde çok şişiyor. Takılı ram miktarına göre ortalama 3.5 ila 4 günde bir tekrar başlatma istiyor.

windows çalıştıkca çöp birikiyor ve bundan kurtulmak için yeniden başlatma gerekiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir