Galaxy Note 7, bu ülkede "serbest"

Samsung, dünyanın hemen her yerinde Galaxy Note 7 satışını durdurdu; ama bu ülke için işler biraz farklı...

  • Ercan Uğurlu
Galaxy Note 7, yoluna Çin'de devam edecek...

Tanıtılmadan önce çok konuşan Galaxy Note 7, tanıtılmasının ardından da konuşulmaya devam ediliyor. Bataryalarının patlaması gibi konularla gündemi meşgul eden Note 7 için bir diğer şikayet ise, telefonların kendi kendine defalarca kez yeniden başlama işlemine girdiği yönündeydi. Bu şikayetler neticesinde de Samsung, çok geçmeden bir açıklama yapmıştı hatırlarsanız. 

Galaxy Note 7 testimiz için tıklayın...

Ancak durum, Çin için biraz farklı. Samsung, Çin'deki Note 7 sahiplerinin endişe duymalarının gereksiz olduğunu iddia ediyor. Çin kullanıcılarının elindeki Note 7'lerin bataryalarının farklı bir tedarikçi tarafından sağlandığını açıklayan Samsung, bu nedenle telefonları Çin pazarından geri çekmeyeceğini açıkladı. Şu an Çin'de tek bir Note 7 vakasının yaşanmadığının da altını çizen Samsung yetkilileri, bu nedenle Çin'de Galaxy Note 7 satışına devam edecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Samsung nedense abd ve Çin için çok farklı cihazlar üretiyor. Dünya geneline ise düşük donanımlı ve pahalı cihazlar satıyor. Son yaşanan Note 7 olayından sonra itibarı çok zedelendi. Çoğu kişi bu yüzden Note 7 den uzak duracaktır. Yavaşla Note serisi dışındaki cihazlarını kullananlarda vazgeçecektir.

işin tadını kaçırdın artık samsung. her 6 ayda bir amiral gemisiyle nereye kadar, böyle sık telefon çıkartmaya devam edersen itibarın daha çok zedelenecek. satış rakamlarının da 2017'de kesinlikle düşeceğini düşünüyorum.

Apple yılda 1 çıkarıyor adam gibi marka Apple forever

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play