Geri çağırılan Galaxy Note 7'lerin kaderi belli oldu!

Geri çağırılan Galaxy Note 7'lerin sahiplerinin ne yapacağı, Samsung Türkiye'den gelen açıklamayla açıklığa kavuştu!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'tan Note 7'yle ilgili önemli açıklama!

Samsung'un yaşanan bir pil sorunundan dolayı Galaxy Note 7'nin satışını durdurduğunu ve cihazları geri toplamaya başladığını bugünkü haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Note 7'yi satın alan kullanıcıların nasıl bir süreçten geçeceği şimdiye kadar tam anlamıyla açık değildi, ancak Samsung Türkiye'den gelen açıklamayla her şey açıklığa kavuşmuş oldu.

Açıklamadan Galaxy Note 7 sahiplerinin cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebileceği veya satın aldıkları yere iade ederek ücretini geri alabilecekleri anlaşılıyor. Aşağıda Samsung Türkiye'den henüz gelen açıklamayı noktasına virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşıyoruz.

Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7'ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7'ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.

Pille ilgili sorun yaşayanların kısıtlı görünmesine rağmen Samsung'un böyle bir karar vermiş olması, kafaları biraz karıştırabilse de, sonuçta oldukça sorumlu bir davranış olarak değerlendirilebilir. 

Bir açıklama da BTK'dan...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu da, Samsung Galaxy Note 7 konusunda tüketicileri bilgilendiren bir açıklama yayınladı. Açıklamada cihaz pilinden kaynaklı sorunla ilgili Türkiye'de şu ana kadar olumsuz bir durumun görülmediği ve incelemelerin devam ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili incelemenin devam ettiği bildirilen açıklamada, "Kullanıcıların güvenliği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili firma, Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının ülkemizdeki kullanıcılarına 3 Eylül 2016 tarihi itibarıyla satın aldıkları noktalardan para iadesi veya ileri bir tarihte yenisiyle değişim seçeneklerini uygulayacaktır." ifadesine yer verildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Samsungun satış sonrası hizmeti diye bir anlayışı bulunmamaktadır. Yok öyle bir hizmet...

%99 apple tarafından düzenlenen sabotaj olduğu ortada... rakip olamayınca rekabeti baltalamayı seçti...

@grezimonk Delil kanıt var mı? Apple'ın sabotajı olsa Samsung cihazlarını neden toplansın? Demek ki mevcut cihazlarda da aynı sorun var. Allah size akıl fikir versin.

@grezimonk cok film izleme

@03 Eylül 2016 16:22 asıl senin kanıtın var mı var tabi pilin üretildiği yerde saklı... apple bu şekilde çok sabotaj yaptırdı SONY VAIO notebooklarda olan hikaye ne sandın?

Vaka dediği nedir pil mi patlamış ne olmuş?

@03 Eylül 2016 11:29 Samsung'un bilgisi dahilinde 35 tane Note 7 şarj olurken alev alıp yanmış.

@03 Eylül 2016 11:29 bataryaları sorunlu

@03 Eylül 2016 11:29 bazı note 7 ler durduk yere yanmış ama bazı ülkelerde çok nadir görülen bişey ama adamlar şansa bırakmadan hepsini topluyor bence memnuniyet budur senide kendinide riske atmıyor zamanında s4 lerdede bu olay meydana geldi ama hiç tınlamadı sonuç hüsran oldu yüzlerce s4 yandı diğerlerisi deli gibi ısınıyor

@03 Eylül 2016 21:45 Bırak dell i benimki capser derecelerne yaklaşıyor

Arkadaşlar bu yazının orijinalini nerden temin edebiliriz şarjda felaket derecede ısınma yapıyor Aldığım firmayı aradım yazı varsa getirin işleminizi yapalım diyorlar

geri alırken sıkıntı var ama. Firmaya gittim ben geri alamam diyor. samsung servisine gittim: satın aldığınız firmaya gidin biz geri almıyoruz diyor. iyi de bu cihazı nereye geri vereceğiz anlamadım şimdi. samsungun atış sonrası müşteri hizmeti bu kadar mı yoksa?

@03 Eylül 2016 19:13 Böyle durumlarda telefonu aldığın yere iade etmen gerekir. Yani telefonu alırken parayı Samsung servis almadığı için ücreti de iade edemez. Satın aldığın firmanın geri almama gibi bir şansı yok. Diretirlerse tüketici mahkemesine başvur (Söz konusunu meblağ 3000 TL den yüksek olduğu için heyet değil direk mahkeme konuya bakıyor). Birde üstüne bilirkişi ücreti ödemek zorunda kalırlar.

Yok bu samsunglar komple sorunlu arkadaşlar daha 1,5 yıllık telefon şarzı zart diye bitiyor 3saatte biter mi benim htc 8s Windows, bir gün gıdıyor aynı kullanımda s4 bataryaları kalitesiz ekranı zaten düşünce hemen kırılsın kalitesinde yapmışlar

Note7 kullanan varsa sarj tüketimi nasil acaba bemimki biraz hızlı tükeniyor

@05 Eylül 2016 21:22 kardes ben Note 7 kullaniyorum... nigdeden aldim telefonu. Cihazi geri iyade de etmicem cihazim sıkinyisiz stabil calisiyo hicte isinma yapmiyor. Su ana kadae not serilerinin hepaini kullandim 6 ayda bir degistiririm. Benim telefon sarji nornal kullanimda 1 bucuk gün cok rahat kullanmama imkan sagliyo. Aşiri kullanirsan sabah 9 da cekiyorum gece 12 e kadar yetiyo. Insanlar yangina körükle gidiyo, cok isinma, anormal durum yoksa korkma kullan kardesim kimsenin lafina bakma

note 7 kullanoyorum ilk alnlardan biriyim normal kullanimda ve sarjda asiri derecede isinma var ayrica hafizasi cok gelismis olmasina ragmen telefonda donma olayi mevcut sekil ve gorsellik itibariyle harika bir telefon ancak problemli yinede samsunga tuketiciye boyle bir imkan sagladigi icin tesekkur ederim bugun iade edip parami alacagim hayirlisid

Not 7nin ekranı kırıldı batarya sıkıntısından dolayı geri toplanır mi

@08 Eylül 2016 22:51 kardeş servis ile goruş zaten telefnlari koşulsuz topluyolar... alirlar buyuk ihtimal ile.

Bimeks note 7 için para iadesi yapmıyor benim için bitti bu şirket

Sen de yorum yaz