Galaxy Note 7 için yolun sonu!

...Ve Samsung, ani bir kararla Galaxy Note 7'yi tamamen tarihe gömdü! İşte tüm yaşananlar...

Galaxy Note 7 için yolun sonu!

Sadece birkaç saat önce Galaxy Note 7 üretiminde düzenleme yapacağını duyuran Samsung, Wall Street Journal'ın haberine göre, ani bir kararla, Galaxy Note 7 üretimini ve satışını, kesin olarak durdurduğunu açıkladı. Başka bir deyişle Samsung Galaxy Note 7, gerisinde bıraktığı kötü izler ve şirkete verdiği büyük zararla anılacak, unutulmaz bir hayal kırıklığı olarak tarihe karışmış oluyor.

Bilindiği gibi Galaxy Note 7'lerde pek çok yanma ve patlama sorunu yaşanmış; Samsung ise büyük bir geri çağırma kampanyası düzenleyerek, telefonları yenilenmiş modellerle değiştirmeye başlamıştı. Ancak yenilenmiş "güvenli" modeller de yanmaya başlayınca, üretim sürecinin gözden geçirileceği duyurulmuştu. Bu gözden geçirme görünüşe göre kısa sürdü ve Galaxy Note 7 üretimi ve satışı tamamen durdu.

Samsung'dan gelen kısa açıklama şu şekilde: "Müşterilerimizin güvenli bizim için ilk önceliktir. Bu yüzden Galaxy Note 7 üretimini ve satışını durduruyoruz."

Yapılan ilk "düzenleme" açıklamasından sonra Samsung hisselerinin değerinin yüzde 7 oranında düştüğü biliniyor. Bakalım bu yeni gelişme sonrasında neler yaşanacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Note 6'nın ahı tuttu giderken Note 7'yi de götürdü yanında :)

Apple ürünlerinin Türkiye' ye geç göndermesinden şikayetçi olduğum dönem Samsung Note 2 sahibi olmuştum. Telefonun yanında ki boyaların kısa sürede soyulması, power tuşunun arızalanması ve telefonun kendi kendi sürekli kapatıp açması, teknik servisin fiziksel arızaya yazılım güncelleme tavsiyesi markadan soğumama yetti. Ayrıca güncellemelerinin Türkiye' ye 3nü dünya ülkeleri ile birlikte sunmaları sinir bozucu. Bu nedenle İphone' dan bir daha asla vazgeçmem.

@11 Ekim 2016 14:46 ama iphone 3. Dünya ülkeleriyle aynı anda ulkene gelince sorun olmuyor

@11 Ekim 2016 14:46 bu mesaji note 2 den yazıyorum. note 2 dn4 custom rom kullanıyorum ve bu güne kadar kilif ve ekran koruyucu vs kullanmafim. kullanicidan kullaniciya değişiyor sanirim. :)

@11 Ekim 2016 18:29 Çevrende ki Romanya, Bulgaristan alıyor onlara sunulan güncellemede Türkçe dil seçeneği mevcut iken sizi neden bekletiyorlar?

@11 Ekim 2016 18:29 kaldı ki zaten buna kızarak note 2 almıştım o dönem diye belirttim. Şuan neredeyse ABD ve Kanada dışında hemen hemen aynı zamanda ülkemizde temin edilebiliyor. Samsung' un işlemcisi daha zayıf olan modellerini ülkemize gönderdiğini de unutmayalım.

S7 Kullanıyorum Durdurdursun Tabiki Satışları. Milletin Can Güvenligi Sonuçta.Hiç bir Marka Babamızın Degil Hangisi İyiyse Onu Alir Kullanırız.Bu gün S7 Yarın İphone.Keyfime Hangisi Uyarsa! Saygılar..

En doğru kararı vermişler. Proje iptal edilmeliydi. Diğer taraftan hatanın nerede olduğu mutlaka saptanmalıdır. Hatanın saptanması hayatidir. Şimdi ikinci geri çağırma gerçekleşecek ve müşteriler diğer ürünlere yönlendirilecektir. Samsung, yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle yeni verilen ürünün yanında müşterileri mutlu edecek küçük bir hediyeyi de özür mahiyetinde müşterilere göndermelidir. Bu hediye, tüm Samsung Ürünleri için geçerli olacak bir indirim kuponu da olabilir. >>>

Biliyorum zarar büyük ama müşterileri de bağlamak, kaçırmamak gerekiyor. Bugün duyduğuma göre 500 bin ünite değil, 2.5 milyon ünite geri çağrılmış. Evet, bu rakam büyük bir rakam! Ortada geri çağırılan üniteler ile ilgili farklı rakamlar var...

Note 7 içn değil de bence samsung için yolun sonu. sihirli bir el samsung un fişini çekti

Note serisi belli bir kesime hitap ediyor. SPEN olmadıktan sonra herhangi bir markanın diğerinden farkı yok. Kalem yoksa bataryası uzun dayanan ve en iyi çeken telefon en iyi telefondur.

iPhone'u devamlı eleştirip Samsung'u yere göğe sığdıramayan arkadaşları görelim.

Arkadaslar servise bıraktığım not 7 cihzim nolçak şimdi aradım üretimi durduruldu dediler süreç hakkında size bilgi gerçekler dediler

appleın oyunları ve verdiği rüşvetler işe yaradı, her gün yüzlerce telefon patlarken samsungu batırdı.

Durdurmak zorundalardı iyi bir karar oldu.

Samsung uçsada kaçsada hayatta iphone kullanmayacağım kesindir... O sistemin içine asla girmeyeceğim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir