Galaxy S10'dan Kulaklık Girişi Sürprizi

Samsung'un sıradaki amiral gemisi Galaxy S10'un 3.5mm'lik kulaklık girişinden vazgeçme ihtimali var!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S10'dan Kulaklık Girişi Sürprizi

Apple, Google ve birçok üreticinin aksine Samsung, henüz 3,5mm'lik kulaklık girişinden vazgeçmiş değil. Ancak yakında Samsung da bu modaya uyabilir.

Bloomberg'in yeni raporuna göre Samsung, Galaxy S10'un 3,5mm'lik kulaklık girişi olmayan bir prototipini deniyor. Rapor Samsung'un kulaklık girişini neden bırakabileceğini söylemiyor. Ancak bu neden daha büyük bir pile yer açmak veya yeni özellikler için alan boşaltmak olabilir.

Rapor, telefonun ekran altında parmak izi sensörüne yer verebileceğini ve cihazın ilk kez üç farklı sürümünün olacağını söylüyor. Bunlar muhtemelen Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve daha uygun fiyatlı bir model olacak. Bu uygun fiyatlı modelin amiral gemisi Samsung modellerinin aksine düz bir ekranla geleceği, ekran altı parmak izi sensörüne yer vermeyebileceği söyleniyor.

Raporun bir başka iddiası, Galaxy S10'un 5,8 inç'lik kavisli OLED ekranla geleceği. Cihazın arkasında üç kameranın olacağı anlaşılıyor. Buna ek olarak firma, ön kamerayı ekranın altına gizlemenin yollarını araştırıyor.

Bloomberg, bu iddiaların kaynağını açıklamıyor ancak "konuya yakın kişilerden" geldiğini söylüyor. Bu yüzden iddiaların en azından bir kısmı doğru olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Tavsiye etmiyorum. Şimdilik. Çünkü telefonlarını sadece kulaklık ile değil, ses sistemleri ile kullanan insanlar da var. Ayrıca radyo ve kablosuz bağlantının enerji sarfiyatı da sözkonusudur. Diğer taraftan kablosuz kulaklıkların da şarj problemi var. Yani kulaklık girişini kaldırma stratejisi optimum kullanışlılığa zarar veren bir stratejidir. Daha büyük pil için veya başka özellikler için başka çareler düşünülebilir. Ekran boyutu büyütülür veya 2 mm kalınlığında bir jack ünitesi tasarlanabilir

>>> 2 mm kalınlığında derken 2 mm inceliğinde demek istiyorum. Yani bu durumda jack'in de değişmesi gerekiyor. 0.6 mm incelik x 8 mm uzunluk x 4 mm genişlik. İnce işcilik. Eski cihazlar için de bir adaptör üretilirse, geçiş sürecinde insanlara yardımcı olur. Kısaca jack girişini kaldırmak yerine, Samsung'un dünyaya damga vuracak yeni bir jack ve jack girişi tasarlamasının faydalı olacağı görüşündeyim...

>>> Bir şey eksik kaldı. Onu da belirteyim: Jack'in yankenarlarında minik çentikler olmalı ve jack ünitesi bu çentikler sayesinde jack'i kontrol dışı çıkmalara karşı sıkıca tutmalıdır...

@cleverman bilakis jack kontrolsüz bir kuvvette yerinden çıkmalıdırki telefona ve kulaklık kablosuna zarar vermesin.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play