Galaxy S10'un Kamera İşlevleri Ortaya Çıktı

Galaxy S10'un zengin kamera işlevleri de detaylarıyla ortaya çıktı!

Galaxy S10'un kamera işlevleri

Galaxy S10'dan gelen sızıntılar, Samsung'un canını sıkıyor olsa gerek. Telefonun henüz sızan teknik özelliklerinin ardından şimdi de kamera özellikleri, XDA Developers'ta paylaşıldı.

Sızıntıya göre Galaxy S10, ultra-geniş açılı bir kamerayla gelecek. Telefon, sahnenin normal kamera yerine ultra-geniş kamerayla yakalanabileceği konusunda sizi uyaracak. Bunlar, Scene Optimizer işlevinin bir parçası olacak. Galaxy S10, Scene Optimizer ile yaklaşık 30 sahneyi algılayabilecek. Bu sayı, Galaxy S9 ve Note 9'da 20 idi.

Galaxy S10'un video kaydı sırasında normal ve ultra-geniş kamera arasında geçiş yapabileceği belirtiliyor. Ancak ultra-geniş kamerayla yapılan video kayıtları, 30 fps'yi geçemiyor. Geliştirilen Dual Capture işlevi ise telefoto ve normal lens yanında artık sahnenin süper geniş açılı sürümünü de kaydedebiliyor.

Önemli bir geliştirme ise HDR10+ video kaydedebilmek olacak. Samsung'un kendi HDR formatı olan HDR10+, Dolby Vision'a bir alternatif. 8K video kaydı işlevi sunulmayabilir, çünkü Snapdragon 855 bunu desteklemiyor.

Galaxy Note 9'da ortaya çıkan Flaw Detection işlevi, Galaxy S10'da daha iyi olacak. Flaw Detection, Galaxy S10'da sadece bir kişinin gözünü kapadığını söylemekle kalmayacak, belirli bir sahneyi farklı ayarlarla daha iyi yakalayabileceğinizi de söyleyecek. Örneğin burst fotoğraf çektiğinizde, bunlardan bir GIF oluşturmanız tavsiye edilecek. Çerçeveye herkesi sığdıramıyorsanız, Geniş selfie modunu kullanmanız hatırlatılacak.

Sızıntı, Galaxy S10'un gelişmiş bir resim dengeleme işlevi olan "Super Steady" ile geleceğini doğruluyor. Bunun yanında Samsung, Super Slow-mo videoları için 0,8 saniye seçeneği eklemiş bulunuyor. Note 9 ve S9, sadece 0,2 saniye ve 0,4 saniyelik anları yakalayabiliyor.

Galaxy S10'un sahip olacağı kamera işlevleri bu kadarla sınırlı değil. Best Shot işlevi, fotoğrafı otomatik olarak çekmeye yararken Bokeh Effects işlevi, iPhone'daki Stage Lighting'e benzer biçimde çalışacak.

Galaxy S10, Samsung için çok önemli bir telefon ve firmanın kamerayı çok ciddiye aldığını rahatça görebiliyoruz. Umudumuz, bu işlevlerin bazılarının Galaxy S9 ve Note 9'a da gelmesi.

Okuyucu Yorumları