Galaxy S5'e "tek el çözümü!"

Samsung, Galaxy Note 3'te ortaya çıkardığı bu özelliği Galaxy S5'te çok daha ileriye taşıyabilir!

Tek elle kullanımı kolaylaştıracak patent!

Büyüyen ekran boyutları, ceplerin tek elle kullanımını her geçen gün zorlaştırıyor. Üstelik çoğu cep üreticisi, bu durum için bir çözüm üretmeye de çalışmıyor. Samsung hariç - Galaxy Note 3'te ekran içeriğini ekranın belirli bir bölümünde göstermeye izin veren firma, şimdilerde tek elle kullanımı kolaylaştıracak başka bir işlevin peşinde.

Galaxy S5'e yetiştirilmesi mümkün görünen işlev, bir patentte ortaya çıktı. Patente göre kullanıcı, ekrandaki arayüzü parmağının ulaşabildiği yere göre boyutlandırabiliyor. Hatta daha da ileri giderek belirli bir uygulamayı ekranın belirli bir bölümünde, istediği şekle sokabiliyor veya döndürebiliyor. Simgeler gibi çeşitli arayüz öğelerinin sıklığını değiştirmek de patente göre mümkün.

İşlevin nasıl çalıştığına dair detayları merak ediyorsanız, bu sayfaya göz atabilirsiniz. Ceplerde önemli bir yeniliğe imza atabilecek bu patentin Galaxy S5'te gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini biz de merakla bekliyor olacağız.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

saçmalık. her seferinde onu boyutlandırana kadar daha küçük ekranlı telefon alırım. telefonlar işimi kolaylaştırması için var nasılsa uğraşmam için değil.

İyi de zırt pırt ekranı yeniden şekillendirmek zor olmayacak mı? Ayrıca S4 boyutundaki telefonlarda buna pek gerek yok, elini hafifçe hareket ettirip kolayca kullanılıyor. Ama belki Note serisinde işe yarıyabilir. Yine de pek mantıklı gelmedi açıkçası

Hayvan gibi büyük ekranlı Note serisinde işe yarayacağını sanmam.. Telefonu bazıları çift elle bile tutamıyorken ne işimize yarayacak?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir