"Galaxy S5'in ekranı, en iyi cep ekranı"

Galaxy S5'in ekranı, kağıt üzerinde aynı gibi görünen Galaxy S4'ün ekranından ne kadar iyi?

Galaxy S5'in ekranı...

Samsung Galaxy S5 ve Galaxy S4'ün ekranları arasında 0.1 inç'lik boyut farkı dışında büyük bir fark olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yapılan araştırmalar, Galaxy S5'in ekranının neden daha iyi göründüğünü bir bakıma doğruladı.

Her iki telefonun ekranı da 1080x1920 çözünürlüğe sahip ve yüksek kontrast, parlak renkler sunan Super AMOLED teknolojisini kullanıyor. DisplayMate'in Galaxy S5, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3'ün ekranları üzerinde yaptığı testler ise Galaxy S5'in ekranının "şimdiye kadarki en iyi akıllı cep ekranı" olduğunu ortaya çıkardı.

Galaxy S5, S4'e göre yüzde 22, Note 3'e göre yüzde 13 daha parlak bir ekrana sahip. Yeni ekranı karartma modu ise parlaklığı düşürürken, görüntü kalitesini korumanıza izin veriyor. Pil konusunda da geliştirmeler var. DisplayMate'e göre Galaxy S5'in ekranı daha parlak ve büyük olmasına rağmen Galaxy S4'e göre gücü yüzde 27 daha etkin tüketiyor.

HTC One (M8) ve Sony Xperia Z2, LCD ekran teknolojilerinden faydalanıyorlar. DisplayMate'e göre Galaxy S5'in AMOLED ekranı, güç bakımından bu rakip ekran teknolojilerinden yüzde 27 daha etkin.

Okuyucu Yorumları