"Galaxy S5'in ekranı, en iyi cep ekranı"

Galaxy S5'in ekranı, kağıt üzerinde aynı gibi görünen Galaxy S4'ün ekranından ne kadar iyi?

"Galaxy S5'in ekranı, gelmiş geçmiş en iyi ekran"

Samsung Galaxy S5 ve Galaxy S4'ün ekranları arasında 0.1 inç'lik boyut farkı dışında büyük bir fark olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yapılan araştırmalar, Galaxy S5'in ekranının neden daha iyi göründüğünü bir bakıma doğruladı.

Her iki telefonun ekranı da 1080x1920 çözünürlüğe sahip ve yüksek kontrast, parlak renkler sunan Super AMOLED teknolojisini kullanıyor. DisplayMate'in Galaxy S5, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3'ün ekranları üzerinde yaptığı testler ise Galaxy S5'in ekranının "şimdiye kadarki en iyi akıllı cep ekranı" olduğunu ortaya çıkardı.

Galaxy S5, S4'e göre yüzde 22, Note 3'e göre yüzde 13 daha parlak bir ekrana sahip. Yeni ekranı karartma modu ise parlaklığı düşürürken, görüntü kalitesini korumanıza izin veriyor. Pil konusunda da geliştirmeler var. DisplayMate'e göre Galaxy S5'in ekranı daha parlak ve büyük olmasına rağmen Galaxy S4'e göre gücü yüzde 27 daha etkin tüketiyor.

HTC One (M8) ve Sony Xperia Z2, LCD ekran teknolojilerinden faydalanıyorlar. DisplayMate'e göre Galaxy S5'in AMOLED ekranı, güç bakımından bu rakip ekran teknolojilerinden yüzde 27 daha etkin.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ne alaka ben sanmıyorum hepsi birbirirnin modifiyesi sadece donanım değişkenliği var ekran yine aynı süper amoled

en iyi ekran derken, güç tüketimi konusunda mı en iyi ekran demek istiyorsunuz? muğlak tanımlı bir haber olmuş. bir s4 ile iphone ekranı karşılaştırılamaz bile. komik olmayın.

@02 Nis 2014 14:53 asıl sen komik olma haberde ya da yorumlarda iphone un adı bile geçmiyor nereden iphone uydurdun da yazdın buraya?

HTC One kasası gibi kasa koysalar yok satar ama işte leğen plastiği olunca insanın alası gelmiyo

Samsung size ne kadar ödüyor da hep samsung reklamları gibi haberler yapıyorsunuz? Ayrıca bu ayki derginiz de hiç güzel değil.

Apple Yeni İphone versiyonunda değerli bir taş olan Safir kullanacak adamlar hala amoLed ekranlarla uğraşıyorlar.Samsung zaten hiçbir zaman Apple markasını geçemez.

He canım he sonra 5000liraya alırız iphonu hem Safir ışığın mavi dalgaboyunda kırılmasına yol açar ve bu görüntüyü bozar

@02 Nis 2014 21:43 ekranın koruma cam türüyle ekran tipinin ne alakası var? babanın aldığı iphonela iki oyun oynadın diye teknolojiden anladığını mı zannettin?

gayet iyi bir telefon

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir