Galaxy S8'e yeni parmak izi sensörü!

Belki Galaxy S7'de olmayacak... Ama bu yeni sensörü, Galaxy S8'de göreceğimiz kesin gibi!

  • Cenk Atlı
Parmak izi sensöründe devrim gibi bir yenilik

Dokunma, ekran ve biyometrik teknolojiler alanında uzman arayüz geliştiricisi Synaptics, yeni bir parmak izi tarayıcı teknolojisinin duyurusunu yaptı. Söz konusu yeni tarayıcının en çarpıcı özelliği ise ses tuşlarının altına yerleştirilebilecek kadar küçük olması. Yalnızca 3.5 mm genişliğinde olduğu belirtilen sensör sayesinde artık parmak izi tarayıcılarının da çok daha yenilikçi bir biçimde konumlandırılabileceği tahmin ediliyor.

Bu haber özellikle Samsung fanları için son derece heyecan verici. Zira Synaptics'in firmanın Galaxy amiral gemileri için parmak izi sensörü tedariği sağlamakta olduğu biliniyor. Galaxy S5'ten beri Samsung'la işbirliği içinde olan Synaptics'in bu yenilikçi teknolojisini, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan Galaxy S8 amiral gemilerinde ya da küçük bir ihtimalle, bu yılın Note modelinde bekleyebiliriz.

Synaptics, bu yeni sensör duyurusunun yanında SentryPoint Security Suite'ini de kimlik sahtekarlıklarına karşı bazı yeni özellikle donattığını duyurdu. Synpatics böylece, en son Galaxy S5'te karşımıza çıkan sahte parmak izi şüphesiyle ilgili sorunu da insan dokunuşuna özel bir "canlılık" duyarlılığıyla çözdüğünü açıkladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Galaxy s7 yi okadar bekledik. Ne yani şimdi bide s8 imi bekleyelim diyorsunuz.

Oğlum dur lan daha s s7 çıkmadı :D

@19 Şubat 2016 20:53 İşte her sene bir sürüm çıkaracağına biraz ertelese de bu özellikleri de eklediği ve daha büyük yenilikler getiren bir telefon piyasaya sürseler daha mantıklı olur. Ama her yeni sürümde 'elinde bir önceki sürümdeki telefon olduğu halde ve yeni sürümde, önceki sürümden farklı olarak gelişen sadece bir iki özelliği olan telefonu satın almaya koşan kullanıcılar' sayesinde bu mantık, malesef mantık dışılığa yeniliyor.

Samsung da nokia ya döndü iyice. aynı telefon farklı kasa. Sonra da S5 e güncelleme verilmeyecek diye açıklama yaparlar.

Synaptics bu konularda çok iyi bir firma. Yazılım desteği konusunda da üzerine yok. Bende diyordum Samsung'un parmak izi tarayıcıları nasıl bu kadar iyi çalışabiliyor diye.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost