Galaxy S9, "Star" Kod Adıyla Geliştiriliyor!

Samsung'un neredeyse bir sene sonra çıkacak amiral gemisi Galaxy S9'dan ilk bilgiler gelmeye başladı bile...

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S9, "Star" Kod Adıyla Geliştiriliyor!
Görsel: Sammobile

Kore'den gelen bilgilere göre Samsung, Galaxy S9'un kod adı olarak "Star" sözcüğünü seçti. Cihazın geliştirme sürecinin 3-4 ay erken başladığı söyleniyor ancak Galaxy S9'un ne gibi özelliklerle geleceği henüz belirsiz.

Telefonun kod adı olarak neden "Star"ın seçildiğini de bilmiyoruz ancak tahmin yürütürsek Samsung, Galaxy S9'u teknik gücünün parlayan bir örneği olarak öne çıkarabilir. Galaxy S8'in kod adı Project Dream iken Galaxy Note 8, firma içerisinde "Great" adıyla anılıyor. Galaxy Note 8 ile ilgili ilk dedikodular, bambaşka kod adlarından bahsediyordu ve bu yüzden Galaxy S9'un kod adının değişme ihtimali var.

Galaxy S9'un çıkmasına neredeyse bir yıl olduğundan bu tür iddialara dikkatle yaklaşmakta fayda var. Samsung'un odak noktasının büyük bölümü şu an Galaxy Note 8'de ve Note serisine kaybettiği güveni tekrar kazandırmakta.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

yeter be, s8 daha yeni geldi

@25 Mayıs 2017 16:55 Niye öyle diyorsun ki, her yıl bir tane S, bir tane de Note çıkıyor zaten, sırada güzün çıkacak olan Note 8 var (umarım Note 6'nın lanetine uğramaz o da, Note 6'yı es geçtiler, Note 7'yi lanetledi :D ), sonra da birdahaki yıl yine Nisan, Mayıs gibi S9 çıkacak...

Sen de yorum yaz