Gameloft, Windows 10 Mobile'ı Terk Ediyor

Microsoft'un kaderine terk ettiği Windows 10 Mobile, bir oyun devi tarafından daha terk edildi.

  • Zeynel A. Öztürk
Gameloft, Windows 10 Mobile'ı Terk Ediyor

Windows Phone'lar için kötü bir yıl daha geride kalıyor ancak henüz telefonun tutkunlarını üzen haberlerin sonu gelmiş değil. Microsoft'un Windows 10 Mobile'a yeni özellik eklemeyi durdurduğunu birkaç ay önce duymuştuk. Büyük firmaların uygulamalarını ve oyunlarını mağazadan çekmelerine de şahit olduk. Son olarak Joe Belfiore'un Windows 10 Mobile'ın "artık odak noktasında olmadığını" söylemesiyle platformun çöküşü kesinleşmişti.

Şimdi ise popüler oyun firması Gameloft, Windows 10 Mobile platformunu terk etme kararı aldı. Dragon Hunter 5'i Windows Mobile platformu için artık güncellemeyeceğini açıklayan Gameloft, muhtemelen yeni oyunlarını da Windows Mobile'a sunmayacak.

Firma, platformda kalan kullanıcılara desteklenen platforma geçmeleri için bir şans veriyor. Verilerini yeni bir cihaza taşımak isteyenlerin buradaki talimatları izlemeleri yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Windows 10 mobile Android ve ios sistemlerine göre çok farklı ve harika özellikleri olan ve kullanıcılarının sistemin kendisiyle ilgili pek de şikayeti olmamasına rağmen terkedilmesini; hatta bizzat Microsoft tarafından ölüme mahkum edilmesini anlamıyorum.Windows 10 Mobile in arkasında durulmuş olsa pazarda kendini fazlasıyla yer bulabilecek bir sistemdi bana göre.

@26 Ekim 2017 16:10 İşletim sisteminin ne kadar iyi olduğunun önemi yok. 3.parti uygulama geliştiriciler ekosisteme dahil olmadıkça market büyümüyor. Kullanıcı olmayınca 3. parti geliştiriciler WP10 için kaynak ayırmıyor. Son kullanıcı satın alma aşamasında Snapchat,Scope,Scorp,Gmail,Discord v.s. uygulamaları bulamayınca başka platforma yöneliyor. Microsoft bunun yerine masa üstü Windows 10 'u Snapdragon 835 üzerinde çalıştırmayı denedi ve başardı. Böylece WP 10 'a gerek kalmadı.

bence ölmedi uykuya yattı başka birşeye burunup ortaya cıkıcak gene

@26 Ekim 2017 19:31 Evet haklısın başka bir şeye bürünüp 950 ve 950 XL ile olduğu gibi yüksek fiyatla çok kullanıcının canını yakacak. Ms'nin yıllardır mobil cihazlarda uyguladığı taktik hep aynı içi boş, yüksek fiyatlı cihazlar satmak.

Sen de yorum yaz