"Gece Modu" Uygulaması f.lux, Windows Store'a Geldi!

Göz yorulmasını azaltıp uyku kalitesini artırmayı amaçlayan popüler uygulama, Windows Mağaza'ya eklendi!

  • Ali Ruhi Öztürk
"Gece Modu" Uygulaması f.lux, Windows Store'da!

Gece yarısına kadar bilgisayar ve ekran başında olanların ortak bir sıkıntısı var; göz yorgunluğu. Bunu engellemek ekrandan çıkan mavi ışığın gece vakti azaltılması gerekiyor. Bunu özel bir gözlük ya da dijital bir uygulama ile başarmak mümkün. Microsoft, Creators Update ile Gece Işığı özelliğini Windows 10'a ekledi. Ancak daha güçlü üçüncü parti bir uygulama yıllardır kullanıma açık olarak internette bulunuyordu ve şimdi Windows Mağaza'ya da geliyor.

F.lux adlı uygulama, bir kaç aylık sessizliğin ardından Windows Mağaza'da yayınlandı. Bu uygulama sadece rengin sıcaklığını ayarlamanızı sağlamakla kalmıyor, ayrıca geçiş hızını da ayarlamayı mümkün kılıyor. F.lux ayrıca farklı uygulamalar üzerine filtre uygulama seçeneğini de kullanıcılara sunuyor. Yazılım ayrıca Philips Hue'yu destekliyor ve dahili performans testi seçeneğine sahip.

F.lux sadece Windows Mağaza'da değil, ayrıca Windows, Mac, Linux, Android, iPhone ve iPad için de bağımsız sürümleri bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Benim monitörümde donanımsal mavi ışık engelleyici özelliği bulunuyor (Asus VG248QE) Donanımsal engelleyici ile yazılımsal engelleyici arasında acaba randıman farkı var mıdır? Tahminimce donanımsal mavi ışık engelleyici özelliğinin olması sanırım daha iyidir diye düşünüyorum. Sizce de doğru mu?

Sen de yorum yaz