Gelecek Qualcomm Snapdragon AnTuTu'ya Takıldı

Qualcomm'un gelecek amiral Snapdragon işlemcisi AnTuTu Benchmark sonuçlarında kendini gösterdi.

  • Ercan Uğurlu
Gelecek Qualcomm Snapdragon AnTuTu'ya takıldı

Qualcomm'un halihazırdaki amiral gemisi seviyesindeki işlemcisi bilindiği gibi Snapdragon 845. Amerikalı Qualcomm'un yeni işlemcisinin ise yıl sonuna kadar tanıtılması bekleniyor. Yeni işlemcinin adı ise Snapdragon 855.

Snapdragon 855, 7 nm mimarisine sahip olacak. Bilindiği gibi Kirin 980 ve A12 Bionic ise beraber akıllı telefon pazarında 7 nm işlemcilere geçiş yapılmıştı. Şimdi Qualcomm da bunu takip ediyor ve 7 nm mimarisine sahip Snapdragon 855 işlemcisi üzerinde çalışıyor.

Snapdragon 855 üzerindeki testler devam ederken, yapılan test sonuçları elbette sızmakta gecikmedi. AnTuTu Benchmark sonucu sızan Snapdragon 855, 362.292 puan skorla gerçekten parmak ısırtan cinsten bir performans gösteriyor.

Bu skorla Kirin 980'li Huawei Mate 20'den yüzde 16 daha yüksek bir performans ortaya koyan Snapdragon 855, ayrıca Snapdragon 845'ten de yüzde 20'lik bir performans artışı sağlıyor.

5G ağları da destekleyecek Qualcomm Snapdragon 855'li ilk modeli ne zaman göreceğimiz henüz belli değil. Ancak gelen bilgiler arasında bu işlemciyi ilk olarak MWC 2019'da Samsung Galaxy S10'da göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost