GMail'de büyük güncelleme

Şimdiye kadar İngilizce GMail'de yapılan bazı güncellemeler diğer dillere de uygulanmaya başlıyor...

GMail için güncelleme

Google, e-mail hizmeti olan GMail için büyük bir güncellemeyi sunmaya başladı. Güncelleme mevcut 37 dil için de sunulacak.

Google Mail, şimdiye kadar sadece İngilizce dilinde yapılan bazı güncellemeleri farklı dillere de uygulamak istiyor. Örneğin birkaç ay önce İngilizce Google Mail'de Internet Explorer 7 ve Firefox 2.x sürümleri için geçerli olan, mail hizmetine daha hızlı ve daha güçlü yeni özellikler eklenmesini sağlayan yeni bir veri tabanı sunulmuştu.

Yeni veri tabanı şu andan itibaren tüm 37 dilde de geçerli olacak.

GMail'de büyük güncellemeBunun dışında mail-yönetimini kolaylaştırmak için farklı renkte etiketler oluşturma imkânı da sunuluyor. Güncelleme gerçekleştiği anda soldaki navigasyon kısmında "etiket" başlığı altında aşağıya doğru açılabilir bir menü beliriyor. Bu menüden her etiket için istediğiniz rengi belirleyebilirsiniz.

GMail'de büyük güncellemeBaşka bir yenilik ise kullanıcılara grup halinde chat yapma imkânının sağlanması oldu. Google Mail'in İngilizce sürümünde bu özellikler Kasım 2007'den beri mevcuttu. Bir tıklama ile kullanıcılar chat'e davet edilebiliyor. Surat ifadeleri de hizmete dâhil edilmiş.

GMail'in sunduğu diğer yenilikler: İyileştirilmiş kişi-düzenleyici, ufak düzeltmeler ve yeni Hotkey'ler.

Dipnot: Güncelleme tüm Google Mail kullanıcılarında aynı anda gerçekleşmeyecek bilakis sırayla uygulanacak. İlerleyen günlerde tüm Google Mail dil-sürümleri aynı seviyede olacak. Eğer yeni özelliklere hemen göz atmak isterseniz "Ayarlar" kısmında Google Mail'i İngilizce olarak kullanmanız yeterli olacaktır.

Okuyucu Yorumları