Google, Chromecast'te stok sorunu yaşıyor

Google'ın geçtiğimiz ay tanıttığı parmak boyutundaki cihazı, kapış kapış satılıyor!

  • Ercan Uğurlu
Google Chromecast kapış kapış!

Google'ın geçtiğimiz ay tanıttığı yeni medya cihazı Chromecast, şu sıralar stok sorunu yaşıyor gibi görünüyor. Zaten halihazırda Türkiye için satışı bulunmayan Chromecast, ABD'de de kapış kapış gidiyor.

Geçtiğimiz ay tanıtılan Chromecast için yeni siparişlerin en geç 3 Eylül'de ulaşacağını açıklayan Google, şu sıralar bu süreyi iki haftadan daha kısa süreye çekmek için adeta savaşıyor. Chromecast siparişlerini yetiştirmekte güçlük çeken Google, geçtiğimiz salı New York'taki bir Best Buy mağazasında yaklaşık bir saat içinde 50 adet Chromecast satışı yapıldığına göre, bu konuda zorluk yaşamasında oldukça haklı. Özellikle New York'ta aynı durum pek çok mağazada da geçerli.

Ülkemiz için henüz satışı bulunmayan Chromecast'in ABD fiyatı ise şu anda 35 dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

harika bir cihaz ben de aldım hayatım değişti diyebilirim.

@25 Ağu 2013 15:08 ben de kutuplarda yaşıyorum ama buraya gelmedi daha

@25 Ağu 2013 15:08 yalanina kurban

ne işe yarıyorda

'Ziyaretçi 15:08' hayatınızın geri kalanında umarım cihazınızda herhangi bir arıza çıkmaz. Mazallah çıkarsa filan durumunuz içler acısı olup hayatınız mahvolabilir...

Bugün 15:36 HDMI cikisina baglandiginda,tablet, telefon, bilgisayar, v.s Kablosuz baglanti sayesinde TV'nizi uzaktan hizli kontrol etme,yapilan islem oyun v.s TV'ye tasimaktadir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play