Google'dan "anında görüntü"

Google'ın arama motorunda yaptığı bu değişiklik, çok daha hızlı bir Google anlamına geliyor!

  • Ender Duman
Google'dan "anında görüntü"

Google, kullanıcılardan ve web sitesi yöneticilerinden gelen istekler doğrultusunda yeniden tasarlanan görsel arama motorunun, çok daha hızlı ve isabetli sonuç vereceğini iddia ediyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde hizmet vermeye başlaması beklenen yeni sistemde kullanıcı, görselin bulunduğu siteye yönlendirilmiyor; sayfa ortasında arama sonuçlarının ön gösterimi yapılıyor. Böylece görüntüyü görebilmek için ileri geri gitmeye gerek kalmıyor.

Yeni sistemin, aradığı görseli kısa sürede bulmak isteyen kullanıcıların ve ziyaretçi faaliyetlerini izlemek isteyen web sitesi yöneticilerinin işini oldukça kolaylaştıracağı belirtiliyor. Ön izlemesi yapılan görselin yanında, sayfa isminin, alan adının ve dosya büyüklüğünün görülebildiği bir alan bulunuyor. Böylece arama sonuçlarında tıklanabilen bağlantı sayısı dörde çıkmış oluyor. Görsel yüklenirken şimdiki sistemde olduğu gibi arka planda kaynak sayfa yüklenmediği için, arama sonuçları çok daha hızlı bir şekilde görüntülenebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yandex gibi yapmışlar desenize... :)

yandex de var la bu zaten.

berbat olmus

Bing çoktan yapıyordu ve kimbilir önceden daha kimler yapıyordu.

yeni birşeymiş gibi yandex yapıyor zaten..

Arkadaşlar yandex dediğiniz Chrome'un ta kendisi. İsterseniz ayarlar'a girin adres satırında ne yazıyor görün ;) E Chrome'da Google'ın olduğuna göre...?

@28 Oca 2013 08:38 yandex browserdan bahsetmiyo kimse yandex arama motorundan bahsediyo bilmiyosan öğren yandex rusyaya ait google amerikaya

Sen de yorum yaz