Google'dan sert açıklama!

Google'dan gelen sert açıklama, bu kez rakiplerini hedef almadı. Peki ama hedefte kimler vardı?

Google'dan sert açıklama!

Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt'den iklim değişikliği olgusunu inkar eden ve küresel ısınmayı gerçekdışı olarak niteleyenlere ağır suçlama geldi. Schmidt, Google'ın "İnternet Ne Kadar Yeşil?" temalı forumunda yaptığı konuşmada özellikle medyaya yüklenerek, küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda doğru bilgi vermeyen mecraların zamanla yalancı konumuna düşeceklerini söyledi.

"Bilgiyi kendinize saklayabilirsiniz fakat eninde sonunda ortaya çıkmasını engelleyemezsiniz. İklim değişikliği konusunda başlangıçta yalan söyleyerek insanları kandırabilseniz bile sonunda yalancı olarak görülmekten kurtulamazsınız" şeklinde konuşan Schmidt, son derece önemli bir konu olduğunu söylediği küresel ısınma ve iklim değişikliğinin medya ve hükümetler nezdinden ele alınışını eleştirdi.

İklim değişikliğine karşı inovasyon formülünü savunan Google şefi, fosil yakıtları daha az tüketen daha verimli yeni teknolojiler ve yeni materyaller geliştirilmesi gerektiğini söylediği konuşmasında, internetin farkındalık yaratma konusudaki potansiyeline vurgu yaptı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bu dünyada bilgilerin hepsi başta CIA olmak üzere gizli servislerin süzgecinden geçerek yayınlanmaktadır. Bilimsel bilgiler de buna dahil. Yalanlar üzerine kurulu bir dünyada yaşıyoruz. Geçenlerde okuduğum bir araştırmadaki bir çelişki gözüme çarptı. Araştırmanın konusu şuydu: Eşcinsellik geni. Bu ne anlama gelir biliyor musunuz? Eşcinsel olan bir insanın 7 sülalesinin de eşcinsel olduğu anlamına gelir ve şunu unutmayalım: Bu dünyada yüz milyonlarca eşcinsel var. Gizli olanları da saymıyorum. Peki bu ne demektir biliyor musunuz? Bu dünyadaki bütün insanlar unisex'tir ama her ne hikmetse bilim adamları eşcinsellik geni ile ilgili teorilerini kamuoyuna aktarırken genetik aktarım ilkesini bypass ediyorlar. Bilim adamlarının işte düştüğü durum bu ve dünya homofobik bir dünya haline geldi. Peki ya ilaç firmalarına ne demeli? Yalanlar üzerine kurulu dünyadan çok iyi para kazanıyorlar. Bir yerlerde aniden bir kuş gribi çıkıyor ve herkes bir aşının peşine düşüyor. Peki ya sağaltılması imkanı olup da sağaltılmayan hastalıklara ne demeli? Peki ilaçların kamuoyundan saklanan yan etkileri? Tarih bilimini ele alalım. Bu dünyada kaç kişi tarih kitaplarında okuduklarının önceden hazırlanmış senaryoların sahnelenmesinden ibaret olduğunu biliyor. Tarih diye bir bilim yok aslında. Peki geçmiş ile ilgili bilgilere nasıl müdahale edildiğini kaç kişi biliyor? Hiç kimse; çünkü sistem böyle istiyor. Bunlar sistemin gereğidir; çünkü zaten sistemin kendisi koskaca bir yalandan ibaret. Okuduğunuz, duyduğunuz, gördüğünüz pek çok şey aslında yalandan başka birşey değil. Geçen gün desktop pc'mi küçük bir kasaya taşıma kararı aldım ve 200 Watt'lık bir power supply'a sahip küçük bir kasa aldım. Benim hesaplarıma göre bu power supply gayet yeterli ama bir takım şirketlerin (ASUS, MSI) power calculator'lerine baktığınızda sadece Radeon HD 3450 ekran kartı için 100 Watt'lık bir kota ayrılması gerektiği söyleniyor. Halbuki benim ekran kartımın bağımsız kaynaklar (http://www.behardware.com/art/imprimer/781/) tarafından yapılan benchmark testlerine göre 20.5 Watt enerji tükettiği söyleniyor. Hadi ben fazla fazla söyleyeyim. 40 Watt olsun. Peki bu aradaki 60 Watt nedir? İşte bu 60 Watt birilerin cebine girecek olan paradır. Sistem bu şekilde kendini ayakta tutar. Yalanlar ile!

@15 Haz 2013 17:04 Helal olsun!! Sana katılyorum

@15 Haz 2013 17:04 Başka bir örnek verebilirim. Mesela ben 40 yaşındayım ve bu kırk yıl içinde son 5 yıl, hiç duymadığım hortum olayları neden artık güzel ülkemde de duyulmaya başladı. Güya küresel ısında diye bir şey yok. Yada kimse, kendi ülkesinde, ya kardeşim adam bir bilgisayar alırken işletim sistemide almış. Sen bu adama ikinci bir bilgisayar aldığında neden bir daha aynı işletim sistemine para talep ediyorsun demiyor? Yada sen bu sistemlere zorunlu olarak yüklü olmaya zorluyorsun, adam almak istemiyor, kullanmayacak? Ya da güzel ülkemden bir örnek daha vereyim. İnternet için neden telefon hattı mecburi, almayınca daha fazlasını neden ödemek zorundayım. Madem böyle bir şey yapılacaktı, neden özelleştirildi ve özellikle yabancıya satıldı? Yerli kalsaydı, ülkeye daha faydalı olmaz mıydı?

@15 Haz 2013 17:04 chip.com.tr'de ki en mantikli insansin

@15 Haz 2013 17:04 yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. kimse oyunun farkında değil. hep birileri kazanırken birileri(bizler) kaybediyor. bir pc alıyorsun. içindek iişletim sistemini sana satıyorlar.(belki başka bir os kulanacaksın...) sonra başka bir pc alıyorsun aynı işletim sistemini tekrar satıyorlar...

@15 Haz 2013 17:04 Gizli servisler "İşimize gelen gerçektir!" dedikleri sürece bu dünyada hiçbir şey değişmez...

@15 Haz 2013 17:04 Evet, yüzyıllardır tarih böyle yazılıyor. Ülkeler bir senaryo üzerinde anlaşırlar ve o senaryoyu da uygulamaya koyarlar. İşte tarih kitapları sahnelenen o tiyatroyu size sanki kendiliğinden olmuş gibi anlatır. Diğer taraftan bu tarz tarih yazımına geçilmeden önceki tarihsel gerçekler de yüzyıllardır tahrifata uğramaktadır. Gizli servisler şu mantaliteye sahiptirler:"İşimize gelen gerçektir!"...

Google sana katıllıyorum. Kapitalistler dolardan başka yeşil tanımıyorlar.

google'ın bir Allah dediğine inanırım, gerisi yalan.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir