Google Glass'ı Kız Kulesi'nde denedik!

Google'ın akıllı gözlüğü Glass'ı Türkiye'de gözümüze taktık ve test ettik! İşte çok özel testimiz...

Oynat Google Glass gözümüzde! 2014'te insanların hayatını değiştirmeye aday olan Google Glass'ı Türkiye'de test ettik. İşte izlenimlerimiz!

Birçoğumuz, günümüzün büyük bir kısmını akıllı telefonlarımıza ya da internete bağlı başka bir cihaza yapışık olarak geçiriyoruz. Sosyal medyayı takip etmekten, hafta sonu oynanan maçlarla ilgili yorumları ve en güncel haberleri okumaya, trafik yoğunluğunu kontrol etmekten hava durumuna bakmaya kadar takip ettiğimiz o kadar veri var ki başka bir şey yapmak imkânsız hale geliyor. Peki ya elinizde bir mobil cihaz tutmadan ve başka bir iş ile uğraşırken de sosyal medya hesaplarınızda aynı oranda aktif olabileceğinizi söylesek.

Nasıl mı?

CHIP Yayın Yönetmeni Mahmut Karslıoğlu'nun sizler için Kız Kulesi'nde bizzat denediği Google Glass bu durum için bir çözüm sunabilecek gibi duruyor. Geleceğin giyilebilir bilgisayar teknolojileri arasında en çarpıcılardan biri olacağını düşündüğümüz cihaz şu an sadece geliştiricilere, 1500 dolarlık oldukça yüksek bir fiyat etiketiyle satılıyor ve 2014'in ilk çeyreğinde satışa çıkacağı sanılıyor. Türkiye'de sadece CHIP Online'ın incelediği ve iki kıtanın tam ortasında, Kız Kulesinde denediği Google Glass'ın test videosunu keyifle seyredeceğinizden eminiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

Hepsi bilinen şeyler, test derken sadece basit olarak anlattı editör bey. daha detaylar gerekiyor bence.

bildiğim kadarıyla bu gözlük tekil kişi için üretiliyor yani satma etme gibi bir olay yok ve en fazla 1 gün şarjı giden cihaz çok tercih edilmeyecektir ama kablosuz ekran teknolojisiyle cihazlara bağlarsanız daha mantıklı olur

Eminim yeni bir çığır açacak google glass. ..

@19 Kas 2013 16:22 çığ düşürür ancak

Sizin videoları hiçbir zaman oynatamıyoruz biz, niye?

@19 Kas 2013 16:39 adblock kullanıyorsan açılmıyor. Ben de bu konudan müzdaribim

@19 Kas 2013 17:55 Defalarca site yönetimini uyardığım halde hala bu konuda hiç bir şey yapmadıkları için ben de ya haberi es geçiyorum ya da alttaki yazılarla yetiniyorum ama ne olursa olsun o reklamı izlemem !

tam görüş açısına koysak hihihihi

Ani anlatım cok kötü. Biraz daha doğal anlatım olabilir di. Ezber gibi olmuş

buda ayrı bir olay sanki birşeyleri çok daha iyisini yaptıkda biz bu konuda uzmanızda o yüzden negatif yorumlar yapılıyor adamlar en azından çabalıyorlar bizde her şey hazır cevaplar ve yorumlarda..

evime bununla geleni kapıdan içeri almam. bunu takan kişi ile hiçbir özel şeyi paylaşmam.

Cok sacma bir video. Yeni tek bir kelime bile duymadim. Screenshots bekliyordum. Ezberleme bir eski hikaye duydum sadece.

Adblock kullanıp videoları izleyemeyenler. "Seçenekler"e gidip "filtrenizi elle düzenleyin kısmına aşağıdaki satırı ekleyin. videolar sorunsuz çalışacaktır., @@""app.medyanetads.com$domain=chip.com.tr

@20 Kas 2013 14:18 olmadı be gülüm yine açmadı

bir kere de biz bir şey üretelim onlar yorumlasın arkadaş

@21 Kas 2013 12:52 hocam daha fan bile üretemiyoruz sen neden bahsediyosun :)

@21 Kas 2013 17:12 Üretemiyoruz diye bir şey yok, Para babaları destek vermiyor.

Çoğumuz daha W8'in modern arayüzüne bile alışamadı. Buna hiç alışamayız. Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz geleceğe çok uzağız ama gel de bunu google'a anlat. :)

google gitsin bunları robocoplar için üretsin insanlar için diil. galaxy gear saatler de gerekli ilgili görmedi ve beklenen satışı yapamadı. 2 saat şarjı giden saati napıcaklardı ki zaten. giyilebilir teknoloji su yüzünü göremez boşuna yatırım yapmasınlar gitsinler hologram teknolojisine yatırsınlar bu paraları

blaa blaa blaa

Sağlıklı mı sizce kafanızın üzerinde?

Patlak(bence) teknoloji kaç senedir mevzusu gecer boyuna denerler öve öve bitiremezler ama son kullanıcıya indiremiyorlar.Yeter artık şişirmeyin malı bu kadar beklentileride yükseltmeyin her zaman olduğu gibi son kullanıcı vahşi oramanında ya yaşayacak ya da tarihin tozlu sayfalarına karışacak,hadi google görelim malını.

@23 Kas 2013 20:56 Nasıl bir kafayla yazdın bu yorumu ne demek istedin ne amaçladın yeni çıkmış ürünün senin ülkende üretmediğin ürünün pahalı ve ulaşılmaaz olması sır bir şey mi ?

Google glass teknolojiye yeni bir bakış açısı getirecektir.

bi de konuşabilse...

:-) Türkiye olarak biz bu teknolojiye hazır değiliz nedeni ortada kimse gidipte o gözlüğe 3 - 4 bin tl vermez verende para çoktur aga :-)

hiçbir şey anlaşılmıyor, anlatım çok kötü olmuş.. ve de bilmediğimiz bir şey de yok aynen hep aynı cümleler..

ayrıntılı bilgi ve birazda görsel kullanım bekliyordum ama sıkıcı bir sohbet olmuş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir