Google Guru ile Google Now cebinizde

Cebinizde Android 4.1 yok diye Google Now'dan mahrum kalmayın! İşte Google'dan alternatif çözüm!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Guru ile Google Now cebinizde

Google'ın mobil asistanı Google Now'ı kullanabilmek için Jelly Bean'li bir cihaza veya root'lu bir Android'e ihtiyacınız var. Aksi halde Google'ın elektronik asistanının yardımlarından mahrum kalıyorsunuz. Ancak Google'ın sunduğu yeni bir hizmet, onu kısmen de olsa Jelly Bean'siz cebinize getiriyor.

Tüm yapmanız gereken Android'li cebinizde Google Talk'u açmak (veya iPhone'da üçüncü parti bir GTalk istemcisini açmak) ve guru@googlelabs.com adresini kişileriniz arasına eklemek. Guru'yu kişi listenize ekledikten sonra ona örneğin weather:istanbul gibi bir komut yazarak konumunuzdaki hava durumunu öğrenebilir, define:kelime yazarak bir kelimenin açıklamasını görebilirsiniz. İşte Guru ile kullanabileceğiniz tüm komutlar:

Weather: şehir (hava durumu için)
Define: kelime (bir terimin tanımı için)
Translate: kelime (çeviri için)
Web: sorgu (Google'da arama yapar)
Calculate: formül (hesaplama yapmak için)
Score: takım (maç sonuçları)

Guru, Google Now'un tüm özelliklerini sunmasa da trafik uyarıları gibi özellikler zaten ülkemizde kullanılmadığından bu eksiklikler göz ardı edilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

google root yapmaya zorluyor. 4.0a bile destek yokken hala android seçenler var. şaşıyorum.

Dili İngilizce yapın, Google Now'ı aktif edin, sonra tekrar Türkçeye dönün.. Ben Nexus 7'yi rootladım. Rootsuz olur mu bilmiyorum.

evet her yeni versiyon ciktiginda telefonunuzu cope atin cunku guncellenmesi mumkun degil belki iphone karsisinda en buyuk eksigi bu!!!

@28 Eki 2012 02:26 Güncellenmesi nasıl mümkün değil anlayamadım. Biraz daha açık yazabilir misiniz?

Zamanında iOS ve Android'i karşılaştırıp herhangi bir nexus cihazından haberi olmayan arkadaşlar varsa lütfen önce kendilerine baksınlar sonra Android'e suç atsınlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play