Google, Nexus 7'yi bitirdi!

Google, yıllardır önemli başarılara imza atan Nexus modellerinden birini tarihe gömdü!

Google, Nexus 7'yi bitirdi!

Google'ın 2012 yılında Asus'la olan işbirliği kapsamında üretip piyasaya sunduğu, 1 yıl sonra da yeni bir sürümünü satmaya başladığı Nexus 7 tablet serisi kullanıcılar tarafından tam not almış ve yakın bir süre önceye kadar da halen tercih edilebilirliğini koruyordu. Fakat Google, sonunda Nexus 7'yi durdurma kararı aldı.

Hem teknik özellik hem de uygun fiyat noktasında kullanıcıları memnun eden Nexus 7, öte yandan iyi bir Android deneyimi sunmasıyla da beğeni topluyordu. Ancak artık Nexus 7 satın almayı düşünerek Google Store'u ziyaret eden kullanıcılar elleri boş dönecekler.

Google'ın Nexus 7'yi durdurmasının ardındaki gerçekse henüz bilinmiyor. Bunun sebeplerinden biri Lollipop güncellemesi sırasında ortaya çıkabilecek sorunlar olabilir.  Nexus 7 dışındaki diğer Nexus cihazlarına ise Google Store üzerinden erişmek mümkün.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bazen zirvede bırakacan işte çok fazla ah vah etmeye gerek yok. hakikaten efsane bir cihaz olmuştu daha iyisi de olur umarım.

İyi ki satın almamışım, ne satın alsam daha 2 yıl garantisi sürerken 2 ay sonra hizmeti sona eriyordu, bu sefer ucuz kurtuldum.

Efsane seri zirvede bıraktı

Apple iPhone 4S bile ios 8.3 ü yani son güncellemeyi alıyor. Biraz paraya kıyın ve tablet, telefon ve bilgisayarda Apple a geçin; Hiç pişman olacağınızı zannetmiyorum

@27 Nisan 2015 22:35 tamam çayımı içip koşarak gider alırım.Aklınla bin yaşa.

@27 Nisan 2015 22:35 veriyor da, stabil çalışabiliyor mu? yoksa cihaz ağırlaşıyor, hantallaşıyor mu? elbette ağırlaşıyor. sonra n'oluyor? gidip yeni iphone alıyorsun. alın alın apple alın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir