Google, yeni Nexus için Huawei'yi seçebilir!

Bu sene çıkacak yeni Nexus cihazlarından biri, hiç beklemediğiniz bir cep devinden gelebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Google, yeni Nexus için Huawei'yi mi düşünüyor?

Google, her sene piyasaya sürdüğü yeni Nexus cihazları için yeni bir üreticiyle anlaşıyor. Asus, Motorola, HTC, Samsung ve son olarak Motorola, Google'ın Nexus için beraber çalıştığı üreticiler arasında.

Çin'in sosyal ağ sitesi Weibo kaynaklı yeni bir iddiaya göre ise Google, bu sene piyasaya sürmeyi planladığı iki Nexus'tan biri için Çinli bir firmayla anlaşacak. Üst seviye yeni Nexus 7'nin LG tarafından üretileceği, daha alt seviye özelliklerdeki Nexus 7'nin ise ismi açıklanmayan bir Çinli üretici tarafından geliştirileceği ileri sürülüyor.

Kaynağa göre alt seviye Nexus 7'de Çinli firmanın kendi işlemcisini kullanma veya Qualcomm işlemciye yer verme ihtimali var. Kendi işlemcisini üreten Çin merkezli Huawei'nin bu işin altından kalkabilecek firmalar arasında olduğu düşünülüyor. Ayrıca Huawei, kendi işlemcisini üreten tek Çin merkezli telefon üreticisi olma özelliğine sahip.

Tüm bunlar şimdilik bir söylentiden ibaret. Ancak Weibo'dan gelen dedikodular gerçek olursa, 2015 bitmeden önce Huawei markalı bir Nexus 7'yle tanışabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

sony ericson :)

Türkiyeye gelsin yeter kim ürettiği pek mühim değil.

Huaweinin kendi işlemcisi olursa pek tutmaz bence. Bekleyip göreceğiz.

Ya şunu htc ye ver işte ne kafasızsın google

@28 Şub 2015 19:00 Asıl sen kafasızsın Huawei dediğimz markanın kâr ve pazar payı Htc den daha yüksek ve teklononjik olarak daha çok arge projelerine el atmış bir markadır neden çinli üreticileri kimse takmıyor anlamıyorum gidip ascend mate 7 ve p8 telefonlar araştır

huawei yapsın iyidir.

Tabiki Microsoft üretecek. Çünkü en kalitelisiidir ve elittir. Köylü markalar yapamaz. Windows bir sevda ve yaşam biçimidir sadece elit insanlara özel köylülere değil...

Sony veya samsung üretmeli bence

motorola ve htc üretmesin.. türkiyeye ürün getirmiyor..

Nexus 7 var ki zaten.

Motorolaya verdi kötü etti Google göremedik bile tlfu.

Tasarımı google yaptıktan sonra kim üretirse üretsin önemli değil.

@01 Mar 2015 00:37 Tasarimi google yapmiyor, google bana telefon yap diyor sadece, istedigi ozellikleri soyluyor onune gelen modellerden seciyor.

Türkiye ye gelsibde kimden geliyorsa gelsin htc olabilir

Huawei yapsın bence de

Nexus 5 kullanıyordu, batarya resmen rezillikti

Iyice ayaga dusuyor Nexus, google ucuza mal etmek icin her yolu deniyor. Sonraki nexus ta kesin cinin en buyuklerinden olan "hocimawe rabusiyangdun sing son can cun tsum ton pon " olur, bu nasi marka demeyin buna rahmet okutacaklar su an kelepir satista, cang cing cong...

O cinliler agzi ile kus tutsa almam o kadar para verip ust klasman bir telefon alirim gidipte su kalas gibi telefonlara para vermem iphone alirim htc alirim, tasarimlarinin cogu cakma olan 1/2 tane donanimla ulkesi haricinde basari saglayamayan su firmalari cok abartiyorsunuz gercekten yaptiklari hic bir telefon ust segmente almam, alinmamali, haketmiyorlar, net.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play