Google'ın yeni işletim sistemi geliyor!

Google, Chrome OS ve Android'den sonra, çok farklı bir işletim sistemi daha geliştiriyor...

Google'ın IoT platformu Brillo'ya hazır olun

The Information'a göre Google, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için Brillo adında yeni bir işletim sistemi geliştiriyor. Çok kısıtlı donanımsal özelliklere sahip cihazlar için geliştirilen Brillo'nun Google'ın bu ayki I/O etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Brillo hakkında bilinenler şu an itibariyle çok kısıtlı, ancak işletim sisteminin Nest'ten ayrı bir çalışma olduğu biliniyor. Bağlantılı ev platformu Nest, geçtiğimiz sene Google tarafından satın alınmıştı. Ancak sistemin Nest ile belirli bir seviyede uyumluluk sağlaması beklenebilir.

Google I/O, 28 Mayıs'ta başlayacağından, Google'ın IoT yenilikleri için çok fazla beklememize gerek olmayacak. Aynı etkinlikte Android'in bir sonraki "majör" sürümünün de tanıtılması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

5.2 alan var mı 5.3 geliyor ooo

@23 Mayıs 2015 02:46 5.0 bekleyenler var hala!!!

aman Google, IoT'ye de girip ortalığı çöplüğe çevirme.

@23 Mayıs 2015 09:51 şu an muhtemelen Google' a Chip Online yazarak girmişsindir

netbookum için windows 7'ye alternatif olabilir.

Microsoft Windows 10 tarafına tüm çalışmasını bırakmıştı ve IDE (VS 2015) de Iot için bir yenilik göremedik. En azından bir bölüm ayırabilirdi. Mobil var, Js var Iot yok. https://dev.windows.com/en-US/iot Diğer yandan Windows 10 ile bir parçası olarak Iot gelmesi ayrı güzel ayrıca farklı bir sistemle uğraşmaya gerek yok. Google Iot konusunda çalışma yapması güzel olmuş Iot çalışmalarını tetikleyecektir. Developerlar her iki çalışmadan etkin olarak yararlanacaktır. Başarılar Google

Google önce androidde ki sorunları sorunları düzeltsin. Aylardır Android 5.x Nexus 5 cihazlardaki memory leak'i düzeltmedi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir