Grafik devlerinin düellosu

Nvidia GeForce GTX 680, AMD Radeon HD 7970'e karşı! İşte test merkezimizdeki dev düellonun sonuçları

Grafik kartı savaşına yeni kartların da katılmasıyla sıradaki raund başladı. Yeşil köşede: Kepler mimarisini kullanan, muazzam gücüyle Nvidia GeForce GTX 680. Kırmızı köşede: Geçen senenin şampiyonu, gücüne güç katan AMD Radeon HD 7970. Kazanan kim olacak?

Geçtiğimiz üç ay boyunca, AMD üst-düzey ekran kartı pazarının tek hakimiydi. Şimdi, baş rakibi Nvidia da, yeni kartı GeForce GTX 680 ile yarışa katıldı. Bu iki devi test merkezimize konuk ettik. Sadece performans değil, aynı zamanda gürültü ve güç tüketim seviyelerini de kriter olarak aldık. Testlerimizin sonuçlarında gördük ki, Nvidia'nın canavarı, AMD'nin şampiyonuna yetişmekle kalmıyor; öne dahi geçiyor.

Tüm benchmark skorları ile ilgili bilgiyi son sayfayada bulacaksınız... Ama önce gelin, iki canavara birlikte göz atalım.

Nvidia GeForce GTX 680

Nvidia'nın Kepler mimarisini kullanan grafik kartlarını uzun süredir bekliyorduk ve sonunda karşımızda: GeForce GTX 680. Test sonuçlarımız da açıkça gösterdi ki, GTX 680 dünyanın en hızlı tek-GPU'lu ekran kartı.

Benchmark skorlarında kimi yerde rakibine yüzde 10 fark atan GTX 680, özellikle de FullHD (1.920 x 1.080 p) çözünürlükte bu farkı yüzde 20'lere çıkararak göz doldurucu bir performans sergiledi. Üstelik bu performansı verirken sadece 6-pinlik bir bağlantıdan güç alıyor. Testlerimizde, yük altında ve PhysX hızlandırması kullanan oyunlarda dahi 135,2 Watt gibi düşük bir güç tüketimine sahip olduğunu gördük. Boşta 16,5 Watt ve maksimum 195 Watt güç harcayan GTX 680, yük altında 153,3 Watt güç harcayan HD 7970'ten daha az güç tüketiyor.

AMD Radeon HD 7970

Pazara birkaç aydır hükmeden HD 7970 oldukça yaygın bir bulunabilirliğe sahip. Yaptığımız testlerde sergilediği performansının yanı sıra güç tüketimi ve gürültü seviyesinin de makul olması göz doldurdu. HD 7970 ve diğer yeni Radeon'ların, ZeroCore özelliği büyük ölçüde güç tasarrufu yapmalarına olanak sağlıyor. Masaüstü işlemleri sırasında minimum güç tüketen HD 7970, eğer monitör kapatılırsa güç tüketimi 3-4 Watt gibi çok düşük seviyeye iniyor.

Nvidia GeForce GTX 680'in piyasaya sürülmesiyle birincilik koltuğunu bırakıp ikinciliğe oturan HD 7970, yüksek benchmark skorlarına ve pek çok ilginç özelliğine rağmen hem performansta hem de yük altındaki güç tasarrufunda GTX 680'in gerisinde kalıyor.

Testimize buyurun...

10 farklı kategoride yaptığımız testlerin sonuçlarını galerimizde bulabilirsiniz. Düellonun sonucunda kazananın açıkça Nvidia olduğu görülüyor. AMD'nin bu durum karşısında yapabileceği en akıllı hamle, geçmişteki stratejisine dönmek.

Eskiden saf performans isteyenler kesenin ağzını açıp Nvidia'ya yönelirdi. Performans ve bütçeyi düşünenler ise AMD'yi tercih ederlerdi. Fakat şu anda iki kart da aynı fiyattan alıcı buluyor.
Nvidia, aynı fiyata daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimi sunuyor. AMD fiyat politikasında değişikliğe gitmediği sürece pazarın liderliği Nvidia'nın eline geçecek.

Sadece en üst düzey klasmanda değil, aynı zamanda Nvidia, HD 7700 - 7900 serisi kartların karşısına da rakip kartlar çıkardı. AMD'nin savaşı kazanması için her cephede fiyat indirimine gitmesi şart g,b, görünüyor. AMD'nin sadece Radeon HD 7800 serisi (Radeon HD 7850 ve 7870) kartları bütçesini düşünen oyuncuların alternatifleri içinde bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 35 Yorum

olamaz gece gece ''grafik'' geri kafalı diye okuduk :(

Bu kadar testin sonucunda ortaya cikan su bana kalirsa: Iki kart arasinda gozle gorulebilecek derecede buyuk bir fark yok ama sizin cebinizdeki para coksa en son cikan karti alin. Verilerdeki farklari bir kullanicin gozuyle ayird edebilmesi soz konusu bile degil o yuzden bos gecin boyle test sonuclarini derim ben size. Hangi firmayi kendinize daha yakin buluyorsaniz gidin onun urununu alin. :D

bunlar amiral gemileri değil herhalde gtx690 ve hd7990 çıktımı bilmiyorum ama onlar çıksın birde onları görelim. teşekkürler çhip. birde test yapılan sistemin diğer bileşenleride yazılsaydı daha iyi olurdu.

Beyler özellikle atici ve amd'ciler biliyorum zor.ama alışın artık budur.ağlamayı sızlanmayı bırakın yol yakınken intel ve nvidia 2 lisine bırakın kendinizi;fiyat farkı fiyat farkı der durursunuz e hiç gördünüzmü kaliteyi ucuza satan firma bu da işin tuzu biberi.kral nvidia ve intel gerçekler acıdır arkadaşlar.

amd ve nvidia fanboyları kapışsa da izlesek şurada. sanki babaları üretiyor bu kartlar. nasıl da kaptırıyorlar kendilerini.

Yanlış bir ikili, HD 7979 GTX 680 değil GTX 670'in dengidir 670 çıksın onunla karşılaştırma yapın.
Not: 6970, 570'in dengiydi bu nedenle 7970 ve 670 dedim.

Ustalar Nvidia, Acemiler ve Çömezler Ati-AMD kullanır.

Bence Fanatik takım taraftarları gibi davranmayı bırakıp iyiki varlar demeliyiz.1997'den beri pc'mi 2 senede bir upgrade eden oyun meraklısı biriyim.Amd ve ati nin kendini kanıtlamaya çalıştığı yıllarda intel ve nvidia cıydım ama şu an performans ve ekonomiyi ön planda tutuyorum ati,amd,intel,nvidia farketmez,araştırıyorum hangisi hesaplıysa ve gta4 de 100 arabayıda değiştirdiğimde tık demiyorsa odur.

ati alan üsküdarı geçti...!!!
NVIDIA uydusundan alınan görüntü bu... varın gerisini siz düşünün...

biri uzaydaaaa... biri dünyada...

amd ve nvidia fanboyları kapışsa da izlesek şurada. sanki babaları üretiyor bu kartlar. nasıl da kaptırıyorlar kendilerini.

*****************************************************

intefanboylar yüzünden oluşan saçmalık

bizde bıktık amd`yi savunmak zorunda kalmaktan (hem intel hem amd hemde nvidia adamlar milyarlarca dolar para kazanıyorlar bizler burada birbirimize giriyoruz)

adamlar bilip bilmeden saçmalayıp yalan yanlış bilgileri sıralıyorlar sırf intel daha fazla satsın diye

daha geçende bir başka sitede intelfanın biri i3 işlemcinin overclock edilmiş 8150 işlemciye fark ettığını diye birşeyler saçmalıyordu :)

adama bahsettiği işlemcilerin oyun performans sonuçlarını yayınlıyorum adam cevap veremiyor görmezden geliyor :D

ben işlemcide amd ve via işlemci ekran kartında nvidia tercih ederim

intel fanlar intel ve nvidiadan (dizüstünde intel ekrankartı işlemcilerini detsekliyorlar) başka herşeye düşmanlar

keşke amd kullanıcılarını fan diye damgalamadan önce çok büyük çoğunluğunun amd işlemciler yanında via işlemcileride sevdiklerini ve rekabeti destekleyen kişiler olduğunu öğrenseydiniz iyi olurdu ;)

intelfanlar amd ve via iflas etsin sadece intel kalsın diyen kişiler

nedir bu önyargılardan çektiğimiz!

sırf milletin marka fanlığından asus anakartları tercih etmesi yüzünden abit gibi bir efsane iflas etti [(bilgisayar donanım kurtlarına abit anakartları bir sorun) ayrıca asus gibi bir firmanın millete daha fazla ürün satmak amacıyla kasıtlı olarak garanti süresi biter bitmez bozulacak kadar dayanıksız ürünler ürettiğini bildiririm]

yani intelfanlar ortalığı bulandırarak rekabeti darbe vurmak adına ellerinden geleninin fazlasını yapmak için kendilerini paralıyorlar

İşlemci konusunda AMD nin işlemcileri iyidir ve aynı hızı İntel işlemcilere göre daha ucuza verirler. Ama burda ki konu başlığı ekran kartı üzerine. Söz konusu oyunlar ve ekran kartı olunca Gerorce her zaman Ati den iyidir. Sonuçta Ati yi de Nvidia ekibinden ayrılanlar veya kovulanlar kurdu. Aslı dururken suretine gerek yok.

"ayrıca asus gibi bir firmanın millete daha fazla ürün satmak amacıyla kasıtlı olarak garanti süresi biter bitmez bozulacak kadar dayanıksız ürünler ürettiğini bildiririm"

- Bir akıllı da kalkmış bu yorumu atmış fanboyluk dan bahsetmiş bunun yanlış olduğunu anlatmak için bir sayfa yazı yazmış , peki şuan fanboylardan farkın nerede ? asus kötü abit iyi ? :)) öyle mi gerçekten gizli fanboy. Asus hakkında attığın karalamaya gelince 90 lı yıllardan bu yana asus anakart kullanırım , sattığım ya da önerdiğim çoğu sistem de de asus kullandım. Garantisi dolduğunda bozulan bir asus görmedim. Garantisi dolduktan 3 yıl sonra bozabildim Asus'u o da nasıl. Overclock denemeleri'nde kuzey köprüsü diye adlandırılan bölüm ve işlemci ile irtibatını kestim :) Otur düşün garantisi dolduktan 3 yıl sonra o da kendi gayretlerimle :)) . Halen asus anakart kullanırım , hazırladığım sistemlerden de en ufak anakart hatalı sistem ya da geri bildirim almadım.

AMD _ nvidia - intel bırakın rekabt i onlar aralarında yapa dursunlar. Üstün performans uygun fiyat neredeyse onu kullanın. Tercihlerinizde hem akıl hemde bütçe olsun.

Nvidia Herzaman Galiptir. AMD Ne Yapsa Boş

GTX 480 nin aşırı güç tüketip ve fazlaca ısınması bena göre HD 5870 almak için geçerli bir sebepti. Ama NVidia hakikaten saygı duyulması geken bir iş yaptı. Güç tüketiminin ve ısınma sorununun aşılması (hatta üst seviyede AMD den daha iyi olması ki artık kartlar kolay kolay ısınmıyor) ve performansının daha iyi olması bana göre üst seviyede tercih için göz önünde bulundurulmalı.

Uzun zamandır CHIP te kullanıcıları yönlendirecek performans rehberleri yanımlanmıyor. Sadece uzun aralıklarla ve yeni işlemci ve ekran kartı serileri piyasaya sürüldüğü zaman ele alınıyor. Bu ara sadece yazılımla ilgili konular var. Fikrim donanım konusu biraz daha ön plana alınırsa daha yararlı olur.

Asusun kötü ürünler ürettiğini söylemek bilişim cahilliğidir.

nvidia her zaman en mükemmeli üretir amd her zaman geriden gelir çabuk bozulur alanlar aldığına çok pişman olur.

Nvidia ezmiş intel ezmiş diyenlere söyle bir açıklama yapmakta fayda var. Mesleğim gereği düzenli olarak donanım takibi ve testi yapmaktayım. 0.1 FPS ile Bencmark'da işte 1500 score geçmiş diye Nvidia 'cı kesilmiş. Bunun adı Funboyluktur.
Gerçek kıstas şu olmadılır;
FX X8 8150 Soket AM3+ 3.6GHz 16MB Cache 32nm İşlemci şuan
650 TL civarı.. Buna denk İ7 işlemci 900-950TL civarı
Nvidia 680 1650TL civarı - 7970 !675-1700 TL
Aradaki FPS farkını burada yorum yapan Semi-Core Gamer'lar inanın fark edemez.. Aradaki 3-4 fps sizin ekranınızda oyun esnasında dikkatinizi bile çekmez cünkü 6900-580 civarı bir kartla bile 60 FPS görürsünüz. Henüz bu kartları bile zorlayacak doğru dürüst oyun yokken, 7900-680 tartişması çok komik.. Üstüne üstlük taraf olmanız daha da komik..

Intel İşlemci+ Board + Nvidia bir sistem maliyeti AMD sisteme göre total de 400-500 TL oynattırır.. Bu fiyata SSD disk ile de performans artısı sağlanır..

Nvidia TR standardı için fazla maliyetli ve gereksizdir. Ev içi AMD yeterli performans sunmaktadır fazlasını beklemek şımarıklıktır.
Wow 'da bile Core bir Raider bile Nvidia'ya ihtiyac duymaz..

- Bir akıllı da kalkmış bu yorumu atmış fanboyluk dan bahsetmiş bunun yanlış olduğunu anlatmak için bir sayfa yazı yazmış , peki şuan fanboylardan farkın nerede ? asus kötü abit iyi ? :)) öyle mi gerçekten gizli fanboy. Asus hakkında attığın karalamaya gelince 90 lı yıllardan bu yana asus anakart kullanırım , sattığım ya da önerdiğim çoğu sistem de de asus kullandım. Garantisi dolduğunda bozulan bir asus görmedim. Garantisi dolduktan 3 yıl sonra bozabildim Asus'u o da nasıl. Overclock denemeleri'nde kuzey köprüsü diye adlandırılan bölüm ve işlemci ile irtibatını kestim :) Otur düşün garantisi dolduktan 3 yıl sonra o da kendi gayretlerimle :)) . Halen asus anakart kullanırım , hazırladığım sistemlerden de en ufak anakart hatalı sistem ya da geri bildirim almadım.

******************************************************
öncelikle asus çok büyük bir firma çoğunuzun bildiğinin aksine sadece bilgisayar donanım ürünleri satan bir firma olmadığını bildireyim

ancak asus iyi ürün üretmekten çok yüksek satış ve kâr elde etmeye odaklanmış bir firma zaten anakart ve ekran kartlarını yapılan testlerde ürünler içinde en hızlı görünsün diye overclocklu satması fırıldaklığının sebebide budur

eğer internette bir göz atarsanız asus ürünlerinin benim önceki yazımda bahsettiğim konuda baya bir şikayet aldığını göreceksiniz

ayrıca bu bahsettiğim olay benimde başıma geldi
ilk anakart asus garanti belgesi süresi bitmesi ardından bozuldu onun yerine yine aynı model asus alındı ama bu asus 4 senedir düzgün çalışıyor (diğer markaları değilde neden asus kullandığım çok uzun hikaye)

ayrıca kullandığım asus anakartlarında ne windows xp nede windows 7`de hiç mavi ekran hatası vermedi

çünkü asus ürünleri kötü değil ve zaten eğer yazımı dikkatle okursanız benim asus ürünü hakkında kötü demediğimi göreceksiniz

kötü ürün üretmek var bir ürünü daha fazla satmak için garanti süresince dayanacak dayanıklıkta üretme uyanıklığı var arada büyük fark var

ayrıca asus iyi olabilir ancak abit`in zamanında iyininde iyisi diye niteleyebileceğimiz çok daha iyi çalışan ve çok kaliteli ürünlere imza attığını söyleyeyim

birşeyin diğerinden daha iyi olması ötekinin kötü olduğu anlamına gelmiyor mersedes`in çok iyi olması gibi ama çok daha iyisinin bentley veya rolls royce olması gibi

zaten abit ürünleri pahalıydı

gelelim fanlık olayına

daha ironik olamazdı herhalde

çünkü beni fan diye damgalarken neredeyse bütün fanlık belirtilerini vermişsiniz :)

1. karşıdakinin ne yazdığını anlamadan büyük heyecanla savunmaya geçmek

2. kullanıldığı iddia edilen ürün hakkında uç diyarlarda kalite örnekleri vermek (ayrıca konu hakkında çok iyi bilgiye sahip olduğunu göstermek için o ürünle ilgili iş içinde olduğunu göstermek)

beni fan olduğumu iddia etmişsiniz gerekçinizde: abit ürünlerinin kalite ve oldukça iyi (ki o fiyata tabiki iyi olması gerekir zaten) bildirip asus ürünleri hakkında sık karşılaşılan sorunu bildirmem (ki burada asus`u bildirmemin sebebi körü körüne marka bağlığından en fazla satan asus olduğu)

abit ürünleri kaliteli çok iyi olarak bahsettim çünkü öyleydi

bir ürünün kaliteli ve iyi performans verdiğinden bahsetmeyi fanlık olarak algılamamız gerekiyorsa

o zaman forum blog yada teknoloji sitelerde biri soru sorduğunda hangi ürün iyidir hangisini tavsiye edersiniz diye sorulduğunda

herkes cevap vermekten kaçıp, ben konuda bilgi sahibiyim ama cevap veremem fan değilim demesi gerekir!? :)

öncelikle fanlığın ne olduğunu bilin derim size

fan olmak için tek bir markaya bağlılık olması gerekir

eğer beni fan diye damgalayarak savunmaya geçmek yerine bana başka hangi anakartların iyi olduğunu yada tercih edeceğimi soracak olsaydınız benim bu soruya cevabım: abit yanında asrock gigabyte evga derdim

karşı tarafı fanlıkla damgalamanın üstüne fan yazısı yazınca komik oluyor :)

youmlatın hepsini okuyamıyorum kusura bakmayn ama şu varki ad nin aylar önce çıkardığı bir kartı nvidia daha yeni geçebilyorsa nvidianın artık kendini geliştirmesi gerek diye düşünüyorum nvida yı yıllarca kullandım ama artık nvidia milleti kandırmaya çalışıyor gibime geliyor. ayrıca nvidiaların ççok ısınma sorunu başgösterdi eskiden atilerin sürücüden kaynaklanan sorunları vardı ama görülüyor ki yeni nvidialar daha kötü sorunlarla karşı karşıya sözgelimi daha bir sene önceki rage oyununda nvidia takılma sorunu yaşıyordu hem de gtx serii ile amd yeni bir sürücü ile bu durumu düzeltti ama nvidia düzeltemedi. bence kendini geliştirmeli.

el alemin kartı için birbirinizi kırmayın !
elştiri sınırını lütfen geçmeyin

olaya teknik açıdan bakmak gerekirse nvidia teknoloji olarak ati den daha iyi genel olarak bakmak gerekirse ati gpu lar zamanla aşırı çalışmadan dolayı performans kayıplarına ve aşırı ısınmalara sebep olduğu aşikardır özellikle laptop kullanıcıları ati gpularda ciddi sorunlar yaşar bunlardan biride benim malesef 6 ay önceki görüntü performanslarıyla şimdi ki arasında ciddi farklar var ayrıca ilk aldığım sıralarda yaz ortasında pc oyun oynarken uzun saatler boyunca çok nadir ısındığını hissederdim ancak kış aylarında laptop altı soğutucuyla bide ısınma sorunuyla baş edemedim everest gibi bi kaç uygulamayla aceba sorun işlemcide mi diye incelerken ekran kartının çok kısa zamanda tavan yaptığını hatta pc nin restart olmasına ve ya görüntü arabirimi beklenmeyen bir şekilde durduruldu gibi hatalarla geçici sistem çökmeleri yaşadım daha sonra nvdia gpu lu eş değer bir pc aldım ve şu an gayet memnunum tecrübeyle sabit yani param çok diyen deniyebilir eğer laptop almayı düşünücekseniz nvidia gpu tercih edin ayrıca asus un soğuk kasa özellikli modellerini tercih ederseniz memnun kalırsınız diye düşünüyorum tercih sizin tabi..

Teknik bir yorum diyip Kullanıcı deneyimi yazmak enterasan. Laptop GPU'larında AMD mi Nvidia gene tamamen kişisel bir tercih meselesidir.
Isı ve görüntü kalitesi dersen, AMD 6850M'li laptop'um 1 yıl geçti daha tık bile demedi. Dememesi için yapılması gerekenler var,
Laptop için sogutucu al
Laptop'unu temizle Tozlu bırakma
o zaman AMD GPU 'unda 6 aydan fazla dayanır..
Ama şu bir gerçek INTEL bir işlemciniz varsa AMD almanızı önermem.
Keza AMD bir işlemciniz var Nvidia almanızı önermem.. Neden derseniz
tamamlayıcı ürün değiller. Her bir ürün kendi serisini destekliyor ve kendi chip seti ile %5-15 arası performans artışı sunuyor ki neredeyse 1 üst seviye kart kadar fark yaratabiliyor.

Birde Windows 8 işletim sistemleri ile AMD performanslarının artacağı
söylentisi vardı. Bir çok test yaptım Windows 8 x64 Consume ile AMD genel skorlarını %2.5 gibi ciddi bir oranda arttırıyor ki bu Windows 8'ler beta... Normale göre %60 çalışan bir beta sürümle %2.5 puan score arttırıyorsa Tam sürüm ile farkı siz hesaplayın..

Saygılarımla..

2 tane olması her zaman iyidir.Bu rekabeti doğurur.Rekabette kaliteyi.Ekstradan el elden üstün olmaz derler saygılar ...

nvidia her zaman en mükemmeli üretir amd her zaman geriden gelir çabuk bozulur alanlar aldığına çok pişman olur.
..................................................................
hd4850 kullanıyorum yaklaşık 2,5 yıl oldu alalı. oldukça memnunum hiç de pişman değilim en ağır benchmarklarda bile bana mısın demedi ve yaklaşık 1-2 sene daha kullanmayı da düşünüyorum.
saygılarımla

kardeşim bunlar ikiside aynı firmalar adamlar satmak için ne yapar sence rekabet işte intel amd düşün ikiside aynı adamın ama dikkat et geriler bak intel zamnın da az amd kötülemedi niye sence

sene olmuş 2012 hala amd işlemciyle amd ekran kartı, intel işlemciyle nvidia kartlar kullanın diyen adamlar var..

gtx 680 daha iyidir

amd işlemciyle amd ekran kartı intel işlemciyle nvidia kartı kullanmak en iyisidir.

istediğiniz marka ekran kartıyla istediğiniz marka işlemciyi kullanabilirsiniz. amd ile amd veya intel ile nvidia kart kullanmak daha iyidir görüşü bir şehir efsanesinden başka birşey değil.

@22 Nis 2012 16:20 hayır daha iyi motive eder birde AMD işlemcileri AMD ekran kartlarına daha iyi uyum sağlıyor...

Tüh bea üzüldüm :(
Ama ben bu box maçında hiç umruk göremedim daha beyaz havlu yokmu AMD HD7970 yenilemez biriniz beyaz havlu atın sahaya :D Alooo kimediyom arkadaşlar Len o GTX680 elime bi geçsin var yaa :D :D :D :D

amd işlemciyle amd ekran kartı intel işlemciyle nvidia kartı kullanmak en iyisidir.

Demiş bir arkadaşda sorun bakalım hiç kullanmış mı :D
geçen banada demişti
[:D]

Nvidia ne yaparsa yapsın sonuçta her zaman ATI'nin 1 adım gerisine düşüyor ATI mantığı basit nvidianın çıkardığı kartın üstüne çıkıp aynı parayı alıyor sonra nvidia o kartı yakalayıp geçince fiyat indirip pazarını kaybetmiyor. ATI kendisi gibi AKILLI olanların kartı... Boşuna demiyor PREPARE TO DOMINATE diye.

ChipSet denen bir yapı ve chipset destek tech. ile performans artışı diye birşey vardır Sn ccc Kınaşlı ccc . ChipSet i sana anlatmaya zaman harcayamam. Söyle izah etmek gerekirse.

Asus Board Amd - Asus 6970 Ekran Kartı - AMD işlemci = x oyunda 79 FPS
Asus Board Intel - Asus 6970 Ekran Kartı - INTEL işlemci = x oyunda 74 FPS
bunun sebebini açıklarmısın ?

Silikon kalitesi - Transistör de kullanılan malzeme kalitesi %99.4 aynı.
Hatta işlemciler hariç üretim ülkeleri de aynı..
Sence AMD+AMD performansı ile AMD+Nvidia veya INTEL+AMD aynı ya sadece neden bu ortalama neden 4 FPS fark çıkıyor lütfen açıkla.

6950 bios up ile 6970 yaptım.

Açıklamada da görüldüğü gibi nvdia bu pazarda bir kez daha üstünlüğü kanıtlamış oldu.

nvidia sadece göz boyuyor asıl performans Radeon'da...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir