Grafikler 30 senede nereden nereye geldi!

Bugünün görsel harikası oyunların 30 yılda nereden nere geldiğini kendi gözlerinizle görün!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Oyun grafiklerinin inanılmaz gelişimi! 30 sene önce piksellerini ve renklerini saydığımız oyunların inanılmaz gelişimi bu videoda!

İlk oynadığınız oyunların grafikleriyle bugünkülerin arasında haıtrı sayılır bir fark olsa gerek. Hala gelişmeye açık olabilirler ancak oyun grafiklerinin son 30 senede nereden nereye geldiğini bizlere hatırlatan bu video, izlemeye değer.

Video derlemeleriyle tanınan The Art of the Title'ın oluşturduğu 2 dakika 22 saniyelik videoda Donkey Kong, Pac Man ve Mario Bros.'tan bugünkü Mirrors Edge, Call of Duty 4, Red Dead Redemtion ve GTA V gibi oyunlara nasıl geldiğimizi izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

görende 3 yıl 5 yıl olmuş sanacak. 30 yıl diyosun 30 yıl. Neler değişmedi neler çıkmadı 30 yılda. Oyunların 30 yılda gelişmesi işten bile değil.

çok random olmuş grafikte devrim yapan bir çok ünlü oyun koyulmamış ilk dx11 isteyen crysis 3 veya diğer oyunlara kıyasla yüksek gerçekçiliğiyle bilinen battlefield 4 gibi oyunlar koyulabilirdi ayrıca spor oyunlarındaki grafikler de az değil fakat kullanıcı ihtiyacına göre düşük optimize ediliyorlar fakat EA İnfinity Engine gibi oyun motorlarıyla optimize edilen fifa-nba-nfl oyunlarının trailerları veya ss leri de koyulabilirdi

Bırakında olsun. 30 Yıl önce dokunmatik ve büyük ayrıca Full HD Telefonlar olacak desek bizi kovarlardı.. Şimdi ise bunlar bile yetmiyor.. Ondan dolayı yani pek şaşırmadım bu değişime. 30 Yıl sonrada bu günden o zamana gelen değişimi göreceğiz. Tabii o zamana kadar böyle oynanan oyunlar kalırsa :) Çoğu similasyon oyunlar olur 30 yıla içinde gibi olursun..

1977 Philips Odyssey 2000 in grafikleri ve ses efektleri de pek güzeldi. ;)

8bit zamanında ki oyunlar kesinlikle daha eğlencelive zevkliydi şimdi görsellik tavan yapmış olsada eğlence yok!

Hatta 8bit oyunlar hala var ve oynaniyorlar. Eskiye ozlem.

crysis yok kim yaptı amerika arkasında kim var kanada

Sen de yorum yaz