GTA V'de bizi heyecanlandıran 4 yenilik

GTA V'deki bu 4 yenilik, onu heyecanla beklememiz için yetiyor da artıyor bile...

  • Zeynel A. Öztürk
GTA V'de bizi heyecanlandıran 4 yenilik

Birkaç ay sonra tanışacağımız GTA V'den her geçen gün yeni detaylar öğreniyoruz. Kuşbakışı olarak oynamaya başladığımız oyun, beşinci sürümünde bize hangi heyecan verici yenilikleri sunacak? İşte GTA V'de bizi daha da sabırsızlandıran 4 yenilik!

GTA V dünyasının boyutu: Oyun dünyasının Red Dead Redemption, Grand Theft Auto: San Andreas ve Grand Theft Auto IV'in toplamı kadar olacağı söyleniyor. Sanırız GTA V'de bir MMO'daki dünya boyutuna yaklaşmış olacağız! Rockstar'ın bu alanlar içine iç mekanları da kattığını aklımızda bulundurmamız gerekiyor.

3 ana karakter: GTA V'de bir karakter yerine üç ana karakteri kontrol ediyorsunuz: Michael, Trevor ve Franklin. Oyun sırasında üstlendiğiniz görevlere göre karakterler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bu ise GTA V'deki oynanışı önemli ölçüde değiştirecek gibi görünüyor.

Dinamik görevler: GTA V'de Red Dead Redemption'da olduğu gibi bazı rastgele olaylarla karşılaşabileceksiniz. Böyle durumlarda ne yapacağınıza, duruma dahil olup olmayacağınıza siz karar vereceksiniz. Dinamik görevler, GTA V dünyasının çok daha canlı olmasını, boş hissedilmemesini sağlayacak.

Oynanıştaki geliştirmeler: Devam oyunlarında oynanışta her zaman birtakım geliştirmeler yapılır. Ancak GTA'da sürüş, ateş etme gibi bazı vasat diyebileceğimiz alanlarda geliştirilmeye ihtiyaç duyulduğu açık. Rockstar, yeni GTA'da temel oynanışta da önemli geliştirmeler yapacağı konusunda söz veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Oynarım diyordumda düşündüm vitrine koyucam :p

Microsoft yeni Windowsla işi iyice ticarete dökmüş.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play