Hacking Team'i fena hack'lediler!

Ünlü bir hacker grubu hack'lendi; görünmemesi gereken gizli bilgiler ortaya döküldü!

Hacking Team'i fena hack'lediler!

Ünlü olduğu kadar gizemli güvenlik / izleme firmalarından Hacking Team, hafta sonu yaşadığı saldırı sonucunda gigabaytlarca veriyi ortaya döktü. Yayınlanan verilerin içerisinde epostalar, kaynak kodları ve dahili belgeler var.

Hacking Team'i kimin hack'lediği ve daha da önemlisi neden hack'lediği ise şu aşamada bilinmiyor. Saldırganlar, yaptıkları saldırının fark edilmesi için 400GB'lık veriyi yayınlamanın yanında Hacking Team'in Twitter hesabını da hack'lemeden geçmemişler.

İtalya merkezli Hacking Team, kurumlara ve devletlere yardıma yönelik çeşitli araçlar ve hizmetler sunuyor, aynı zamanda bireylerden veri topluyor. Müşterileri arasında baskıcı yönetimlerin bulunduğu söylense de firma, şimdiye kadar bunun aksini ileri sürmekteydi.

Saldırı sonucunda ortaya çıkan dosyalar, Suudi Arabistan, Umman, Lübnan, Moğolistan, Azerbaycan, Kazakistan, Malezya, Sudan, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin Hacking Team ile işbirliğinde bulunduğunu gösterdi. Firmanın sosyal medya hesapları ve web sitesine ise şu an erişmek mümkün değil.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Para kazanmaları zoruna gitti bence diğer hacker ların

Tammda baskıcılar biarada. D

>Saldırganlar, yaptıkları saldırının fark edilmesi için 400GB'lık veriyi yayınlamanın yanında >Hacking Team'in Twitter hesabını da hack'lemeden geçmemişler. Bu ne uyduruk bir Türkçe. Çeviri de yapıyorsanız çevirdiğiniz şeyin biraz okunabilir olmasına dikkat etseniz ?

@07 Temmuz 2015 10:38 Gayet anlaşılır. Senin parça okuyup anlama kabiliyetin yerlerde sürünüyor ise bunu Chip çözemez. Türkçe öğretmenlerinden özel ders alman ya da daha fazla kitap okuman gerek.

Musteriler arasinda Turk polisinin oldugunu neden yazmadiniz?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir