Hangi "stok Android"li cep size göre?

Eğer "saf Android" keyfi yaşamak istiyorsanız, hangisini seçmelisiniz? Araştırdık!

S4 mü, One mı, Nexus 4 mü?

Stok Android'ten vazgeçemeyen kullanıcılardansanız, Nexus ceplerle yakından ilgileniyorsunuz demektir. Veya cebinizdeki Sense, TouchWiz gibi arayüzlerden kurtulup çoktan CyanogenMod gibi özel ROM'larla oynamaya başlayanlardansınız.

Samsung ve HTC, geçtiğimiz günlerde amiral gemisi ceplerinin "stok Android'li" sürümlerini duyurdular. Firmaların kendi sözleriyle "Nexus deneyimi" sunan bu Galaxy S4 ve HTC One'ın donanımsal açıdan orijinallerinden bir farkı yok. LG'nin Nexus 4'ü ise yaklaşık 1.200 TL'lik uygun fiyatıyla öne çıkıyor. Peki son model bir "Nexus deneyimi" yaşamak istiyorsanız, bu üç cepten hangisini tercih etmelisiniz? Aşağıda vereceğimiz bilgilerin seçim yapmanıza yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Google Galaxy S4

Avantajları: Değiştirilebilir pil, kablosuz şarj (aksesuar ile), Samsung'un geniş aksesuar desteği, microSD slotu, büyük ve yüksek çözünürlüklü bir ekran, teorik olarak en hızlı işlemi, çok hafif yapı, iyi pil ömrü.

Dezavantajları: Pahalı fiyatı, ekranın dışarıda yeteri kadar parlak olmaması.

HTC One ve LG Nexus 4'ün avantaj ve dezavantajları

HTC One ve LG Nexus 4'ün avantaj ve dezavantajları

"Nexus deneyimli" HTC One

Avantajları: Tamamen metalden oluşan kasa, çok iyi bir kamera, iyi ön yüz hoparlörleri, iyi ekran (ancak S4'ünkine göre bir miktar küçük).

Dezavantajları: Çıkartılamayan pil, microSD kart slotu yok, pahalı fiyat, biraz ağır.


LG Nexus 4

Avantajları: Entegre kablosuz şarj, güncellemeleri Google'dan hızla alabilme, daha uygun fiyat.

Dezavantajları: Cam arka yüz kırılmaya yatkın, çıkartılamayan pil, microSD kart slotu yok, vasat kamera.

Okuyucu Yorumları