Hardcore PC Reactor: En yağlı masaüstü PC

Hardcore PC Reactor isimli sistem ile muhteşem soğutma tekniği: Tüm donanımları yağa batırın!

  • Selim Öztürk
Hardcore PC Reactor ile muhteşem soğutma
Hardcore PC Reactor: 10 kat etkili soğutma sistemine sahip

PC kullanıcılarının en çok dert yandıkları konuların başında kasalarının yüksek sıcaklığı geliyor. Kasa içi sıcaklık oranı normal değerleri aştığı taktirde donanımların büyük bir bölümünün ömründe önemli derecede azalma olabiliyor.

Hardcore Computer tarafından piyasaya sürülen yeni sistemler, tüm bu dertleri sona erdirebilir. Hardcore PC Reactor isimli sistemler, alüminyumdan imal edilmiş ve donanımları soğuk tutmak için özel yağlı soğutma sistemini kullanıyor. Diğer bir deyişle, GPU ve CPU'lar, güç kaynakları, anakart ve kasa içinde yer alan 3 adet SSD sürücülerin hepsi Core Coolant adı verilen özel bir sıvı yağın içerisine batırılmış durumda.

Üretici firmanın iddiasına göre, kullanılan yeni yağ soğutma tekniği, hava soğutmalı sistemlere göre 10 kat daha etkili bir yapıya sahip. Bunun yanında ürünün kullanıcıların kulaklarını şişiren gürültü sorunu da bulunmuyor.

Core 2 Extreme işlemciler, 8 GB'a kadar sistem belleği ve 3 adede kadar GeForce GTX 280 ekran kartı, sistemin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı. Ancak bu güçlü sisteme sahip olmak isteyenler, en azından 4500 Doları gözden çıkartmak zorunda. Konfigürasyona göre bu rakam 10.000 Dolara kadar çıkabiliyor.

Galerimizden ürünün farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu sistemi toplayan insanlar pcyi sadece nete girmek için kullanmıyor,yani bu sistemi topladığında pcyi en iyi fazla şekilde zorlayavaktır.
Pc zorlandığında ısınır bu zorlanma pc sahibine göre değişir bu sistemi toplayan kişi 10 15 dk oyun oyanamıyacağına göre en 5 saat Crysis'i en yüksek detaylarda bitirmek için uğraşsa 5. satin sonunda kasanın içinden fokurdama yanık kızartma kokusu gelme ihtimali büyük. :D
Hem yağ dediğin çabuk soğuyan bişey değildir ama bunu düşünüp çabuk soğuyanından yapmışlardır herhalde :P
Daha çok şey söylerim ama daha yeni uyandım :)

oyun oyun oyun!!! biraz bilimle uğraşın kardeşim. şu yorumların içinden bir kişi de çıksın desin ki bu bilgisayarla şu hesaplama yapılabilir. ekran kartının işlem gücünden yararlanarak gpu-cpu ortak kullanımı ile şu şu problemler sonlu elemanlarla çözülebilir, dinamik analizleri yapılabilir desin. bu haberi bilime nasıl uygularız bunu tartışsın. varsa yoksa oyun oyun! sonra da çıkıp dert yanarlar Türkiye'nin bilimle alakası yok, gelişmemiş diye. önce siz bilimle alakalı olun, gelişin; sonra ülkeniz hakkında konuşun. Bu ülkenin insanları aydan gelmiyor, içimizden çıkıyor. gençlik oyun derdine düşerse bu ülke nasıl gelişsin !
sözüm yalnız bu konuyla ilgili değil, sitenin geneliyle alakalı. tüketim çılgınlığı ülkemizi Mısır'a çevirebilir. artık tüketemeyecek kadar tükenebiliriz. dikkatli olalım ve üretime yönelelim..

"Hem yağ dediğin çabuk soğuyan bişey değildir ama bunu düşünüp çabuk soğuyanından yapmışlardır herhalde :P"

Bitkisel yağ mı kullanılıyor sanıyorsunuz, özel sıvı kullanılmış olduğu belirtilmiş. Bu kasayı yapan insanlar mühendis; yemeklerden arta kalan yağı kullanmayı hedefleyen aşçılar falan değiller.

Hadi Oyun üretelim :-)

Sen de yorum yaz