"Helâl" Facebook Türkiye'de ortaya çıktı!

İslami değerleri ön planda tutarak kurulan yeni site, Türkiye'de ortaya çıkıyor! İşte detaylar...

"Helâl" Facebook Türkiye'de ortaya çıkıyor!

Müslüman Sosyal Ağı ve IT Projesi Salamworld, ilk Global Zirvesi'ni 13 Şubat, 2012, Saat: 16.00'da, İstanbul Çiragan Palace Kempinski Hotel'de gerçekleştiriyor.

Dünyanın farklı bölgelerinden temsilciler, İslami değerlere dayalı olarak kurulma amacını taşıyan, bu yılın Ramazan ayında açılacak olan SalamWorld'ün I.Global Zirvesi'ne katılmak üzere bugün İstanbul'a geliyor. Salamworld Global Zirvesi'nin, İslam dünyasında, Müslümanların yararına ileri bilgi teknolojilerinin uygulanması ve fikir ve görüş alışverişinde bir platform oluşturulması ve üretici düşüncelerin üretilmesine hizmet etmesi hedefleniyor.

SalamWorld Zirvesi'ne önemli konukların ve hükümet yetkililerinin katılması bekleniyor. Zirve'ye 30'dan fazla ülkeden toplum ve liderler, ünlü kişilikler katılacak. Bunlardan bazıları: Nobel Barış Ödülü sahibi Yemenli Gazeteci ve Aktivist Tevekkül KERMAN, besteci ve şarkıcı Sami YUSUF, haberci ve haber sunucusu Rizwan KHAN , Bosna Hersek Diyanet İşleri Başkanı Mustafa CERIC ve Türkiye'den sanat ve tasavvuf müziği sanatçısı Ahmet ÖZHAN.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Hah bir bu eksikti.

dürtme var mı, caizse yaparız

infoman=" Hah bir bu eksikti."

Twitter facebook varsa neden karşısında bu olmasın..yabancı mevzulara bu kadar iltimas geçip yapılan müslüman işi işler olunca bu küçümseme nedir... bi bu eksikse girmezsin olur biter....

evet herkesten olumsuz cevaplar gelmeye başlayacak... Herkesin dini kendine... Teknik bie dandiklik olursa herkese laf düşer ama düşünce özgürlüğüne saygısızlığı bolca görücez bu yorumlarda...

facebook gibi siteleri sevmiyorum bir insan neden kendini afise eder daha bir hafta önce açtım iki gün dayanabildim yahu hemen sildim hesapımı ! samimiyet yok herkes duvara kopyala yapıştır yaparak yazı yazıyor..

ne güzel işte...!!!
abuk subuk salkların aptalca çekilmiş açık seçik ve cinsel kışkırtıcılığı olan hiç bir resim olmaz...!!! herkes birbiine saygılı, örf ve adetlerine uygun, mesafeli ve saygın bir ortamda... daha ne isterim ki...

şakamı bu?

neden olmasin. Hep tekel olmus siteler kullanilacak diye bir kural mi var ? Hatta Facebook benzeri yerli TRbook neden olmasin?
Aha da patentini aliyorum TRbook un :) Kimse kullanmasin !

bismillah diye dürteriz artık

Bana göre gereksiz ama kullanana saygı duyarım.
(facebookta gereksiz)

Helal diye girilen her işten birileri iyi zengin oluyor, facebookun helalliği haramlığı kullanım şeklinle ilgilidir. kötü niyetliysen facebook napsın.

Müslümanların yararına ileri bilgi teknolojilerinin uygulanması ve fikir ve görüş alışverişinde bir platform oluşturulması ve üretici düşüncelerin üretilmesine hizmet etmesi hedefleniyor.

Kimse kimsenin duvarına bir şey yazamaz gıybet olur diye, ayrıca beğen tuşu yerine ibret al tuşu olur xD

helal feysbuk mu :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play