Helikopterden bir Lamborghini'ye havai fişek fırlatan YouTuber tutuklandı

Bir Lamborghini araca helikopterden havai fişek fırlatan Alex Choi isimli YouTuber tutuklandı. Choi, 10 yıla kadar federal hapis cezasıyla yargılanıyor.

Helikopterden bir Lamborghini'ye havai fişek fırlatan YouTuber tutuklandı

Bir YouTuber, helikopterdeki iki kişinin yerdeki bir Lamborghini'ye havai fişek attığı bir video yayınladıktan sonra tutuklandı. Geçtiğimiz günlerde ABD Adalet Bakanlığı, YouTube'da Alex Choi olarak bilinen Suk Min Choi isimli kullanıcıyı, bir hava taşıtında patlayıcı veya yangın çıkarıcı cihaz bulundurmaktan dolayı suçlu buldu.

4 Temmuz'da yayınlanan “Destroying a Lamborghini With Fireworks” başlıklı video beklendiği gibi artık yayında değil. Videoda Choi arabayı sürerken, iki kadının arabaya bir helikopterden havai fişek attığı görülüyor. Kolluk kuvvetleri Choi'nin videoyu San Bernardino County'deki kuru bir göl yatağı olan El Mirage'da çektiğini düşünüyor.

Federal Havacılık İdaresi, Kaliforniya Merkez Bölgesi'ne sunulan bir beyannameye göre videoyu Aralık ayında soruşturmaya başlamış. Yeminli ifadede Choi'nin hesabından gönderildiği anlaşılan bir e-postada “bir saldırı helikopterinin arabaya füzeler (havan topu tarzı havai fişekler) attığı, arabanın da işaret fişeklerini kullanarak kaçmaya ve füzelerden kurtulmaya çalıştığı” bir video kaydetmek istediği belirtiliyor. Federal hükümet, Choi'nin videoyu çekmek için gerekli olan "Arazi Yönetimi Bürosu" ya da "Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu"ndan izin almadığını ifade ediyor.

Choi, geçtiğimiz Perşembe günü 50.000 dolar kefaletle serbest bırakıldı ve duruşması 2 Temmuz'a ertelendi. Dahası YouTuber, 10 yıla kadar federal hapis cezasıyla karşı karşıya.