Hepsini toplasan, bir Windows 7 etmiyor!

Windows 10, Windows 8.1'in ensesine yapıştı... Ama ikisini toplasanız, hala Windows 7 etmiyor!

Hepsini toplasan, bir Windows 7 etmiyor!

Temmuz 2015'te resmi olarak kullanıma sunulan Windows 10, kısa bir süre önce 200 milyon kurulum sayısına ulaşarak yeni bir rekora imza atmıştı.

Birkaç web analiz firması, Windows 10'un aslında Microsoft'un ücretsiz yükseltme teklifi ve yükseltme konusundaki agresif tutumu sayesinde bu noktaya geldiğini savunuyor. Bunun yanında şirketin yeni piyasaya sürdüğü Surface Pro 4 ve Surface Book'un iyi satış rakamlarına ulaşmış olmasının buna katkıda bulunmuş olabileceği bildiriliyor.

StatCounter, Windows 10'un dünya çapında üçüncü en çok kullanılan masaüstü işletim sistemi olarak Aralık ayında çok daha hızlı büyüdüğünü iddia ediyor. Şaşırtıcı olmayan tek şey Windows 7'nin bir numaralı masaüstü platformu olmaya devam etmesi.

Microsoft'un yeni işletim sistemi yüzde 11.84'lük bir pazar payına ulaşırken, yüzde 12.15'lik orana sahip Windows 8.1 ile neredeyse aynı kullanım oranına yaklaştığı görülüyor.

Microsoft, Windows 10'un 2017 yılına kadar 1 milyar cihazda yüklü olmasını hedefliyor ve önümüzdeki 12 ay içinde daha iyi bir performans bekliyor. Özellikle Windows 10 Mobile yükseltmesinden sonra bu rakamın daha da yükselmesi bekleniyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 32 Yorum

e tabii öyle olacak.

Çok beklerler, win 10, ayarlar ve kullanım olarak dağınık bir arayüze sahip, ve daha bir çok sıkıntıları var. Bu sıkıntılar giderilmeden hedeflerine ulaşacaklarını düşünmesinler. İşletim sistemini bedava sunmakla iş bitmiyor. Linux te bedava ama kullanan sayısına bakın. Win10'u yeterince denemeden sundular, Win7'yi - 2. Xp yaptılar haberleri yok.

@05 Ocak 2016 13:07 Kardeşim eksi oy verdim ama yanlışlıkla oldu. Seninle aynı görüşteyim. Özellikle şu arayüz ve dağınıklık konusunda... :)

@05 Ocak 2016 13:07 bir virüs kapınca tüm sistem çöktü. Windows 7ye geri döndüm..

@05 Ocak 2016 13:07 kullanmayanlar yorum yapmasa daha iyi windows 10 süper bence siz xp ile kafayı bozmuşsunuz

@05 Ocak 2016 13:07 biz su an kobayiz. W10 cikali 6 ay oldu. Ama piyasya yeni cikan laptop ve bilgisayarlarda hep w8.1 var. ucretsiz surumun suresi temmuzda doluyor. Yani asil o zaman cikacak w10 piyasaya. Su an hatalari canli canli deneterek buluyor microsoft

@05 Ocak 2016 13:07 Aynen katılıyorum. Makyaj her şey değil o da doğru olsa olabilseydi.Şahsen XP yi hala ararım.

Google ve Apple ile MS'i bitirmeye çalışıyorlar. MS'de bu durumu zorlaştırmıyor açıkçası. Bir iki seneye Google bir işletim sistemi yazarsa hiç şaşırmam.

@05 Ocak 2016 13:36 biz diyoz istanbul buğazı sen diyon bilmemnemin ağzı..

@05 Ocak 2016 13:36 Zaten Chrome OS diye bir bilgisayar işletim sistemi var Google'ın. 2017 yılında Android ile birleştirip piyasaya sürecek. 2020'den sonra Windows gerilemeye başlayacak.

windows 7 nin hala çok sayıda kullanılıyor olma nedeni, toplu lisans alan kurumsal firmalara ücretsiz windows 10 a geçiş fırsatı verilmemiş olması. Hala milyonlarca firma masraf olmaması için windows 7 kullanmaya devam ediyor.

Microsoft isterse kapıma CEO göndersin o Window 10 'u yüklemem. İşim gücüm var benim arkadaş. Bitmemiş işletim sistemini yükleyip, üzerine tüm bilgilerimi de çalabilecek yetkileri verip MS'un kobayı olamam ben. Benim gibi düşünenler de MS politikasını değiştirene kadar Windows 10'u denemek için bile indirmesinler ki MS da her indirileni kuruldu sayıp kuru sıkı beyanat veremesin. Window 7'de de güncellemeleri kapatın ve güvenlik duvarı ile körleyin ki MS sizi izleyecek program yükleyemesin.

Windows XP bile 8'in pack almamış halinden çok kullanılıyor.

Xp de zamanında liderdi ama şimdi nerede :D Yakında win7 de aynı kaderi paylaşacak :D

@05 Ocak 2016 18:50 Ne hikmetse bu seni çok mutlu ediyor gibi. Yoksa Mickey softtan alacağın paralar için mi seviniyorsun ?

@05 Ocak 2016 20:13 ne mu MS düşmanlığı anlamıyorum ki zaten "dandik windows" "hatalı" windows diyosunuz ama kullanılan işletim sistemlerinin neredeyse tamamı windows. acaba bu hegemonyayı kıramadığınız için mi eleştiriyosunuz

4. millenium faciası 3. millenium faciasını bile zar zor yakalamış... bu bile ne kadar dandik olduğunu kanıtlıyor...

@subita 1. milenyum 2000yılı idi 2.cisi 4000 3.6000 4. 8000 yılı olur sen hangi gezegendensin.

@06 Ocak 2016 05:59 cahil okuman kıt heralde milleniumda olan 4. facia dedim...

Windows 7 candır. microsoft arayüzü bozarak yalış yaptı.

Günlük kullanımlarda Linux Mint Cinnamon fazlasıyla yeterli oluyor.

Sizin microsoft ile kişisel bir derdiniz mi var anlamadım gitti bu ne duşmanlık bu ne muhalefet böyle? Yeni çıkan birşeye karşı bu ne önyargı ? Kullanın veya kullanmayın bitti gitti neden aşağılıyorsunuz ? Kim size zorla kullanın diyor? Millet kafayı yemiş ya ilginç??

@05 Ocak 2016 23:36 aynen zaten dünyadaki kişisel bilgisayarların neredeyse hepsi windows ama illaki ben kullanmıyacam diyosan linux kullan, ayrıca bilgilerimizi çalıyo felanda diyolar sanki google, facebook, apple kullanıcı gizliliğine çok önem veriyomuş gibi

@05 Ocak 2016 23:36 Hayırdır kardaş sana ne oluyor babanın markası mı eleştiririz sana ne hayırdır??

Her yerinde hata çıkan sistemi kim ne yapsın. 2 gün önce yükselttim sürekli test ediyorum, hiç beğenmedim. Sırf ücretsiz yükselme hakkım kaybolmasın diye yükselttim zaten.

Ubuntu varken hala Windows kullananları tebrik ediyorum. Ya çok paraları var yada üçkağıtçılar.

Windows 7 adına oranların çok yüksek çıkmasının en büyük sebebi şirketlerin halen Windows 7 kullanması. Windows 7 çıktıktan sonra bile XP ciddi anlamda çoktu. Bu tarz istatistiklerde kullanıcının kim olduğuna bakılmıyor. Ayrıca şunu da anlamıyorum; bazı arkadaşlar teknoloji konusunda gereksiz bir taraftarlık ve tutuculuk yapıyor. Açıkçası Windows 10 gerek genel hız olarak, gerek açılış ve kapanış hızı olarak çok çok iyi durumda.

windows 10 un telefonda tablette bilgisayarda windows politikasıyla yakında 7 yi devirir

Kim ne derse desin Windows 8 gibi bambaşka birşeyle geleceğini riske atabilecek kadar cesur bir şirket var karşımızda. Bu yüzden kutluyorum çünkü başka büyük şirket yapamazdı.

yeni blgisayar kullacıları iyi bişey sanıyorlar windows 10 u windows 7 daha iyi aklınızı başınıza alın arkadaşlar olmazsa windows 8 veya 8.1 var o kadar.

windows 10 bu defa olmus, Denemeden ahkam kesenlere kulak asmayın Yükleyin sabırla bir hafta kullanın

daha win xp yi millet bırakmadı win7 yi neden bıraksın, daha hâla atm makinalarında bile win xp kullanılırken... ayrıca win10 gayet hızlı bir açılışa sahip fakat resim görüntüleyicisi berbat durumda, win7 de tıkladığım resim çat diye açılırken win10 un açması neredeyse 1-2 saniye sürüyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir