Her 4 evden birinde o var!

20 yıl önce hayal bile edemeyeceğimiz teknoloji, bugün dünyadaki her 4 evden birine girmiş durumda!

Her 4 evden birinde o var!

Strategy Analytics'in yaptığı araştırmaya göre, bugün, dünya üzerindeki her 4 evden birinde kablosuz ev ağı bulunuyor. Bu oran, yaklaşık olarak 440 milyon haneye denk geliyor.

Güney Kore, yüzde 80'in de üzerine çıkan oranla, kanlosuz ev ağlarına en çok uyum gösteren ülke olarak dikkat çekiyor. Onu sırasıyla İngiltere, Fransa ve Almanya takip ediyor. Her 3 ülkede de, kablosuz ev ağı kullanım oranı yüzde 70'in üzerinde.

Yine Strategy Analytics'e göre, şu an yüzde 25 olan oran, 2016 yılında yüzde 40'ın biraz üzerine çıkacak. Başka bir deyişle, 2016'ya girdiğimizde, 800 milyondan fazla hanede kablosuz ev ağları kullanılıyor olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

iyimis herkes akilli uslu sifre secerse guvenli internet olurdu kimbilir ne abudik sifreler olusturuyorlar.

Beyler laptopları ve akıllı cepleri toplayın baskına gidiyoruz. Wifi açmayı unutmayın sakın...

Konu başlığı biraz acayip olmuş 20 yıl önce cep telefonu vardı, tutki cep telefonu yapıldı buna ragmen kablosuzumu hayal bile edemiyormuyduk garipsedim şiimdi kendimden utandım :D bence o 20 yıl 40 50 filan olması gerek, bunu geçtim bilim adamları daha bunun yolunu çok daha öncelerinden açtıklarınada eminim ( ha birde telsizlerinde üretimi çoook öncelere dayaniyor :) )

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir