Her şey Windows Phone 8 değil

Microsoft, Windows Phone 8'le birlikte yükseliyor. Ama asıl iyi haber, daha öncesinden geliyor!

Her şey Windows Phone 8 değil

Windows Phone, yeni cihazların ve WP8'in piyasaya sürülmesiyle birlikte fazlasıyla yoğun bir dönemden geçiyor. Üstelik Windows Phone 8'in açık bir şekilde yükselme kaydettiği de gözler önüne seriliyor.

Kantar tarafından yayınlanan raporun Microsoft için en iyi yanı, Kasım ayına kadarki dönemi, yani Windows Phone 8'in piyasaya çıkmasından önceki dönemi kapsıyor olması. Kısacası büyük patlama yapan WP8 ile yapılacak olası hesaplamalar, sistemin durumunu çok daha iyi bir noktaya getirecek gibi...

Raporda Windows Phone'un en hızlı popülerlik kazandığı ülke, yüzde 8.2 market pazarı büyümesi ile İtalya olurken, Birleşik Krallık da, görülen yüzde 3.4'lük çıkış ile önemli bir kademe atladı. Pek tabi bu büyümedeki en önemli etken, Nokia cihazların ucuz fiyat politikası oldu. Yine de durum Amerikan pazarı için çok iç açıcı değil: Yaşanan yüzde 0.6 pazar artışı, Microsoft'un, Amerikan kullanıcısı için daha çok çalışılması gerektiğini ortaya koydu.

Windows Phone 8 kullanan HTC 8X ve Lumia 920 modellerinin giderek artan satış rakamları ile hesaplanacak güncel bir çizelge eminiz Windows Phone'u çok daha farklı bir noktaya koyacaktır.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu ceplerde radyo yok internetten dinlemede parayla cözüm bulunsun bu konuya

@20 Oca 2013 15:32 Dostum hâlâ anlayamadınız mı zaten ceplere radyo gelmemesinin sebebi bazı ülkelerin standart enstitülerinin bunu yasaklaması tıpkı TSE'nin sim kart yuvalı dizüstü bilgisayarların bu soketlerini zorla çıkartması gibi. Maksat zaten az kazanan "çalışan" halkı sömürmek...

Hala tutacak diye mi bekliyorlar harbi ciddi olamazlar neden battığı belli Nokia nın

nokia - mix radyo dinliyorum, ücretsiz ve memnunum ???

Bu cihazlarda fm radio transmitterlar var. Dinozorluktan dolayi erişim verilmiyor

Radyo dinlemek istiyorsanız radyo alın, akıllı telefon radyo yok diye akılsızmı oluyor, ayrıca binlerce mp3 yükleyebiliyorken radyo inadını anlayamıyorum. Müzik yapan insanlarda para kazanmak ister herkes gibi. Telefon için para veriyorsunuz ama uygulama için neden bu kadar zor geliyor ödeme yapmak.

Nokia mix radyo var ama amacınız normal radyo dinlemek için almaksa bu telefonu paranıza yazık...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir