Horoskop download: Burcuna göre indir

Sizin burcunuzun programı hangisi? CHIP Online sanal dünyadaki falınıza bakıyor...

Horoskop download: Burcuna göre indir
Yıldızlar ne söylüyor? Her burç için uygun download.

Ateşli koç, duygusal yengeç veya saplantılı akrep... İşte her burcun karakteristik özellikleri farklı olduğu için CHIP Online hepsine uyacak download'ları bir araya getirdi.

Horoskop = Hokus pokus mu? Her ne kadar size mutlu bir gelecek vaat edemesek de sunduğumuz download önerileri her burca yardımcı olabilir.

Hangi download'ların burcunuzla mükemmel bir harmoni göstereceğini ilerleyen sayfalarda bir araya getirdiğimiz özel download horoskopunda bulabilirsiniz.

Duygusal ehlikeyif: Boğa

Boğaların hayattan beklentileri güvenlik ve mal-mülktür. Bu beklentiler için çabalamaktan da kaçınmazlar; mesela masaüstleri gibi.

Duygusal ehlikeyif: BoğaBoğalar doğayı severler. Düzenli aralıklarla kırsal alanlara yayılıp rahatlama ihtiyacı duyarlar. Windows 7 duvar kâğıdı paketi ile boğa, masaüstünde doğa manzaraları ve bilgisayarda hazırlanmış resimlerden oluşan bir karışım kullanabilir. Bir ehlikeyif olarak boğanın benzersiz bir zevki vardır. Sadece dili değil aynı zamanda renk ve biçimlere has görüşü çok hassastır.

Masaüstünü sürekli güzelleştirmek isteyen boğaya Windows'un standart duvar kâğıtları yetmez. Neyse ki masaüstü modifiyesi kategorisindeki duvar kâğıdı paketimizde çeşit çeşit çalışmalar mevcut. Örneğin Sonbahar güneş batımı veya Plus Natural duvar kâğıdı paketi bu konuda boğaya yardımcı olacaktır.

Download:
Windows 7 duvar kâğıdı paketi
Sonbahar güneş batımı duvar kâğıdı paketi
Plus Natural duvar kağıdı paketi

İhtiraslı dürtüler: Koç

Koçlar cidden de halk arasında konuşulduğu gibi ateşli ve içgüdüsel midir?

İhtiraslı dürtüler: KoçKoç, burçlar kuşağının ilk simgesidir. Elementi ateştir. Enerji ve cesaret dolu koçlar, ihtiraslı dürtülere sahiptir. Bunun bir sonucu olarak CDBurner XP ile çalışmalarına şaşmamalı. Profesyonel yazım fonksiyonları hiçbir ateşli dileği geri çevirmiyor. Ses ve veri CD/DVD'si olması fark etmez; program ile her türlü disk biçimine yazabiliyorsunuz. Yazılım Blu-ray ve HD-DVD'lerle bile baş edebiliyor.

Koç karmaşık ilişkileri sevmez, bir şeyleri hemen kavrayıp aktif hale geçmek ister. Buna paralel olarak CDBurner XP, CD projelerini hemen ISO imajı olarak diske kaydedebiliyor. Böylece bu projeler daha sonra tekrar boş medyalara yazılabilecek.

Önyükleme desteği olan CD/DVD'ler, basit kapak basımı, yazılan diskleri denetleme gibi özellikler CDBurner XP'yi ücretsiz Nero katiline dönüştürüyor.

Download: CDBurner XP

Sürekli hareket: İkizler

Bazen ikizler bir dakika sonra dahi ne yapacaklarını bilemez. Hmm... Belki de Windows Live Messenger'ı açmak?

Sürekli hareket: İkizlerTipik bir ikizler insanı sürekli değişime ve harekete ihtiyaç duyar. O, elementine yakın olmak için "bir şeyler yapmalı". Yakınlarıyla sürekli görüşmek de en güçlü yanlarındandır.

Yeni "Windows Live Messenger" ile ona yakın olan insanlarla direkt iletişime geçebilir. Metin, ses veya video tabanlı görüşme, sunulan seçenekler arasında yer alıyor. Hatta çevrimdışı olsanız bile yakınınız size mesaj veya bir not bırakabilir. Güncel sürümde kişisel bilgilerini sürekli göz önünde bulundurabilir ve hatta hangi öğelerin kullanıcılara gösterileceğine karar verebilirsiniz.

Resim ve müzik gibi dosyaları rahatça gönderme de Windows Live Messenger'ın özellikleri arasında yer almaya devam ediyor. Her ne kadar ikizler bazen fazla konuşsa ve açık olsa da bu sayede kendisi için ikinci bir yüze sahip olmuş oluyor.

Download: Windows Live Messenger

Büyük harmoni ihtiyacı: Yengeç

Yengeçler endişelidir ve bu endişeleri çoğunlukla gereksizdir. Hatta bu endişe bazen karamsarlık derecesine bile varır. Crayon'un renkli grafikleri ve rahatlatıcı müziği onları hemen farklı düşüncelere yönlendirir.

Büyük harmoni ihtiyacı: YengeçYengecin yöneticisi aydır ve bu da astrolojik açıdan çocukluğu temsil eder. Dolayısıyla yengeç tiplerinin hep bir çocuksu yanı vardır: Çocuk gibi hassastırlar ve incindiklerinde hemen kendi iç dünyalarına geri dönerler, mesela Crayon Physics Deluxe gibi.

Ya rahatlatıcı müzik ya oynanış ya da renkli kalemin sakince hareketi Crayon Physics Deluxe harmoni ihtiyacı duyan bir yengecin karşılaşabileceği en sakinleştirici oyunlardan biri. Gereksiz endişelerinden kurtulmak isteyen yengeçlere şiddetle tavsiye edilir.

Download: Crayon Physics Deluxe

Cazibeli Aslan ve analitik Başak

Tipik bir aslan her zaman zirveye yerleşmeye gayret edecektir.

Cazibeli Aslan ve analitik BaşakSahne ışığı ve podyum aslanları karşı konulmaz bir biçimde kendine çeker. Bu tip insanlar hayranlık ve alkıştan korkmazlar. Gururlu duruşu ve sarsılmaz özgüveni ile aslan, kendi kraliyetin fethetmek ister. Açık kaynak kodlu karaoke oyunu UltraStar Deluxe ile aslan, parlak gülümseyişini ve tüm cazibesini ortaya koyabilir.

Sadece ücretsiz programı kurun, mikrofonu takın ve başlayın. Gururlu aslan yarışmada galip gelerek skor listesinde üst sıralara çıkabilir ve kendini "popun kralı" gibi hissedebilir.

Download: UltraStar Deluxe

Cazibeli Aslan ve analitik BaşakAnalitik bakış: Başak
Başak burcu insanı kesinliği, simetriyi, doğruluğu ve mantıklı uzlaşmayı sever. Geç kaldığı çok az görülür, sözlerine sadıktır ve asla nesnelerin yerini karıştırmaz, zira o MediaMonkey'i kullanıyor: Kullanımı kolay bir müzik yöneticisi. Yazılım ile binlerce şarkıdan oluşan büyük müzik arşivlerini bile yönetebilir.

MediaMonkey ile yaygın formatlardaki ses dosyaları oynatılabiliyor, CD'ye yazılabiliyor ve başka biçimlere dönüştürülebiliyor. Başak, Üreticinin web sitesindeki sayısız eklentiyle yazılımı istediği gibi genişletebilir. Şarkıları MP3 çalara atmadan önce onları yeniden isimlendirip ID3 etiketlerini de düzeltmek ister. İşte tam noktada ID3 etiketlerini zahmetsizce değiştirmesini sağlayan Picard devreye giriyor.

Download:
MediaMonkey
Picard

Sanatsal Terazi ve özgünlük abidesi Akrep

Terazi, Venüs gezegeninin denetimindedir ve bu sebeple güzel ve anlamlı her şeyin hayranıdır. Graffiti Studio ile yaratıcılığını dışa vurma şansı kazanabilir.

Sanatsal Terazi ve özgünlük abidesi AkrepTerazilerin harmoniyi gündelik yaşama getirme yetileri genellikle sanatsal faaliyetlerle ortaya çıkar. Dolayısıyla terazilerin Graffiti Studio ile haşır neşir olması rastlantısal değil. Yazılım yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanızı sağlayan 50'den fazla sanal renk kutusu sunuyor.

Eğer yaptığı çalışma, terazinin hoşuna giderse ufak bir kayıt işleminden sonra bunu üreticinin web sitesine yükleyebilir ve çalışmasına diğer kullanıcıların puan vermesini sağlayabilir.

Download: Graffiti Studio

Sanatsal Terazi ve özgünlük abidesi AkrepÖzgünlük abidesi: Akrep
Akrepler iradeli, güçlü ve gururlu olabilir; fakat sadece tehdit edilirlerse iğnelerini kullanırlar. Yani akrep rahat bir akran değil, bilakis tam bir kişiselleştirme abidesidir.

TuneUp Utilities Windows'u kişisel ihtiyaçlarına daha iyi uyarlamada onlara yardımcı olur: Performansı yükseltmek, depolama alanı kazanmak, sistem bakımı, problem çözmek, Windows'u kişiselleştirmek. Bu beş üst kategori ile akrep her yere el atma şansına sahip olur.

Hatta 2009 sürümünde bütünleşik TuneUp Speed Optimizer donanımları, kullanılmayan programları ve kaynak canavarı fonksiyonları inceliyor. Özgün akrep tüm bu ilkeleri merkezden yönetebilir.

Download: TuneUp Utilities 2009

Özgür Yay ve sağlam altyapılı Oğlak

Onu kim aramaz ki? Hayatın anlamını... Fakat yay burcunda doğanlar bu açıdan çok aktiftir. Belki de bunu Google Earth ile yapacakları bir seyahatte bulabilirler.

Özgür Yay ve sağlam altyapılı OğlakEğer sürekli özgürlük ve bilgiye olan hasretleri olmasaydı kovalar her şeyle çok daha rahat baş edebilirdi. Gündelik işlerle başa çıkmayı becerebilen birçok yay olsa da, hepsinin içinde doğayı keşfetme arzusu vardır: "Google Earth" bu karakterdeki insanların düşlerinizi gerçekleştiriyor ve onları heyecanlı bir yolculuğa götürüyor.

Fakat yay burcu keşfedebileceği geniş alanların yanında biraz macera da ister! Google Earth ile dünya etrafında uçabilir ve uydu resimlerini, haritaları, bina bilgilerini, 3D bina modellerini ve hatta uzak galaksilerdeki yıldızları bile seyredebilir. Coğrafi içerikler istenilen biçimde keşfedilebiliyor, ilginç yerler kaydedilebiliyor ve diğer kullanıcılarla paylaşılabiliyor.

Download: Google Earth

Özgür Yay ve sağlam altyapılı OğlakSağlam altyapı: Oğlak
Oğlaklar kendinden emindir ve yollarında tökezlemeden ilerleyerek zirveye tırmanırlar. Her zıplayışını önceden hesaplamıştır ve korkusuzdur. Oğlak bir şeyler başarmak ister. İşte bu konuda ona Sunbird yardımcı olur.

Oğlaklar sorumluluk sahibi kişiler oldukları için ancak günlük kotalarını doldurduklarında rahatlayabilirler. Maalesef bazen o kadar fazla şey planlar ki, bu rahatlama noktasına asla gelemez.

Eğer birçok görev ve randevu varsa çalışma zamanını en uygun şekilde kullanmalıdır. Ancak Sunbird ile birçok oğlak dinlenecek boş vakti bulabilir. Takvim uygulaması sayesinde randevularını ve görevlerini rahatça yönetebilir ve alarm fonksiyonu sayesinde önemli olayların kendilerine hatırlatılmasını sağlayabilirler. Takvim günlük, haftalık ve aylık bir görünüm sunuyor.

Download: Sunbird

Reformlara bayılır: Kova

Tahmin edilmesi zor bir karakter olan kovanın bazen ne yapacağı belli olmaz; fakat asla sıkıcı değildir!

Reformlara bayılır: KovaSıra dışı ve komik olan her şey kovayı kendine çeker. Ayrıca zamanının çok ötesindedir ve toplumsal yaşamı modernleştiren reforma sürükleyen her şeyin hayranıdır: WM Recorder kova, bir adım ilerdedir ve etrafındaki insanların duymaya hazır olmadığı şeyleri duyar.

Kopya korumalı akışları PC'ye kaydetmek için WM Recorder'a ihtiyaç duyar. Program açılışta web tarayıcı ve URL modu arasında seçim yapmasına izin veriyor. Asıl ilginç kısım şimdi geliyor: Araç bu aşamada yerel Proxy gibi gözüküyor. Böylece Windows Media Player, verilerini WM Recorder'dan geçen ufak bir dolambaca aktarmak zorunda kalır.

Download: WM Recorder

Öz disiplin ondan sorulur: Balık

Balıkları anlamak zordur. Genellikle derinlere dalmayı sadece kendilerini korumak için kullanırlar; çünkü internette tehlike çok.

Öz disiplin ondan sorulur: BalıkÖz disiplin sahibi balıklar Firefox eklentisi "WOT" (Web of Trust) ile ciddiyetsiz sitelerden korunabilir. Sinir bozucu pop-up pencereleri ve web sitelerindeki istenmeyen içerikler bu eklenti ile ortadan kaldırılabilir. İstenmeyen içeriklerin web sayfasından atılmasını sağlayan filtreye abone olduğunuzda bu eklentinin gücünü tam olarak kullanmış olursunuz.

Karşılığında kendi deneyimlerinizi internet sitesine puan verme imkânına sahip oluyorsunuz. Puanlama kriterleri arasında güvenilebilirlik, yönetici istikrarı, gizlilik ve çocuk koruması var.

Download:
Firefox için WOT
Internet Explorer için WOT

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Kovalar 4 GB kotadan çok etkilenir.

Tipik bir ikizler insanı sürekli değişime ve harekete ihtiyaç duyar.
---
aynen öyle :)

Evet bende Yengeç' im ve bu oyunu oynamıştım çok sevmiştim :)

Bende yengecim ama malesef bu oyunu bitirdim :D ama oyun çok güzeldi

Ben kovayım :D
Bizim söylememimz için söylenmiş bir söz: Siz giderken biz geliyorduk!

:DAcaba chip in videolarınıda kaydedebilir miyim?

Gerçektende en sevdiğim yazılım Google Earth ama indirmeme gerek yok zaten bilgisayarımda kurulu

Bende bir oğlak burcuyum. Burcuma göre hangi yazılım uygun diye merak ederken burcuma göre önerdiğiniz ajanda yazılımı tam bana göre. İşlerimi sürekli karışık hallediyorum. Ve yoğun çalışıyorum. Arada unuttuklarım oluyordu. Önerdiğimiz yazılım tamda ihtiyacıma göre. Kullanmaya başladım bile.

Sağolun Chip Online.

bende balık wot u indirdim

Ya burç murç bunlar batıl şeyler lütfen chıp
yapma bunu

Boğa burcuyum ve Plus natural duvar kağıtlarını çok sevdim.Dayanmadım indirdim.Teşekkürler Chip Online.Süperr duvarkağıtları bunlar :))

yay nerde?
onların download ile ilgisi olmaz diyorsunuz yani (=

başak burcu

Koç burcuyum ve zaten pc de cdburnerxp var :D süper yazılım ücretsizdir tavsiye

yazılar komik olmuş :)

way bea birebir aynı gercekten kım yapmıssa tebrık ederım

Balığın fifrefox eklentisini daha önce kurmuş ama beğenmemiştim :) tutmadı hocam. HeHeHeHe

yay nerde? ben balık burcuyum garanticiyim aynen sağlamcıyım okadar sağlamcıyımki görmedik ama ahirete yatırım bile yapmaya başladım :))

yok böyle bi saçmalık

Tam anlamıyla zuhaha..Elimizi monitöre yapıştırlaım el falımızada baksın.

ben aslan ultra star deluxe'i indirecem

Ben basak burcuyum bunuda beyenmedim=) Titizim titiz :p

Armudun sapi uzumun copu :)))))

İkizler burcuyum ve Windows Live MSN çıktı. :D Sevindirici. :D

aslan nerede?

En iyi işletim sistemi linux

aslan yokkk yaaa

Arkadaşlr aslan nerede biliyormusunuz??? Ben bulamadım ama =s :D
Lütfenyardımcı olurmusunuz...

nerde izleniliyo yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir