HTC'nin 2015 stratejisi: Daha ucuz telefonlar

HTC'nin 2015 planlarında, One M9 gibi üst düzey ve pahalı bir telefondan çok daha fazlası var!

HTC'nin 2015 stratejisi: Daha ucuz telefonlar

HTC, hızl kan kaybettiği akıllı telefon pazarında kendini toplayabilmek için 2015 stratejisini belirledi. Firma, düşük fiyatlı telefonlarla satış hacmini arttırarak pazardaki payını büyütecek.

Ocak ayında HTC 820 ile başlayacak olacak yeni stratejide yılın ilk çeyreği boyunda düşük fiyatlı diğer modeller de ortaya çıkacak. HTC'nin giriş seviyesindeki telefon modellerinin online satışları 2014 boyunca iyi bir performans göstermiş ve firma dünyadaki telefon pazarının yüzde 10'unu ele geçirmeyi başarmıştı.

Firma şimdi online satışlara odaklanarak payını daha da büyütmeyi deneyecek. Ancak HTC bu alanda rakipsiz değil. Microsoft da yaptığı bir açıklamadan müşterilerinin büyük bölümünün düşük fiyatlı giriş seviyesi telefonlara ilgi gösterdiğini vurgulamıştı. Dolayısıyla iki firma, cebinde az bütçesi olup yeni telefon almak isteyen kullanıcıları cezbetmek için yarışacak. Ayrıca HTC'nin, yeni geliştirdiği Hima kod adlı yeni amiral gemisi telefonu (muhtemelen One M9) hem Android hem de Window Phone alternatifi ile hazırladığı da medyaya sızdı. Bakalım 2015'te HTC artık şeytanın bacağını kırıp eski güzel günlerine dönebilecek mi?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Akıllıca pazar artık doydu herkes fazla para verme niyetinde değil. Ama HTC ne kadar ucuz telefon çıkarır orası tartışılır.

Htc snapdragon 410 ve 64 bit destekli bir orta seviye telefon yapar ise benim ilgi duyacağım bir model olacaktır.

Windows Phone'a ağırlık verirse rahatlar. Android gideceği yere gitti dayandı. Bundan fazlası olmaz. Hem android'in Çin'e sıkışıp kalma tehlikesi var. Orada da bedava telefon satan firma çok. WP ile gelişmiş pazarlarda kalma şansı daha yüksek bence.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir