HTC One satışları iyi, ancak...

HTC One çıktığı günden beri ne kadar iyi bir satış grafiği yakaladı? Cevap haberimizde!

  • Zeynel A. Öztürk
HTC One satışları iyi, ancak...

İkinci çeyrek rakamlarıyla ümitleri biraz olsun yeşeren HTC'nin üçüncü çeyreğe dair tahminleri 1.6 ile 2 milyar dolar arasında kaldı. Şirketin üçüncü çeyrek tahminleri toplantısında işletme karının 0'dan yüzde -8'e kadar düşebileceği söylendi.

Tayvanlı firmanın CEO'su Peter Chou, bu gerilemeyi madde ve işletme masraflarına, aynı zamanda stoktaki eski cihazların temizlenme işlemine bağlıyor. Yine de Chou'ya göre HTC, üçüncü çeyrekten sonra karlılığını geri kazanacak.

Olumsuz tahminlere rağmen HTC yöneticileri, şirketin son amiral gemisinin popülerliğini vurguladılar. Chou, detaylara girmese de HTC One'ın Çin'de, ABD'de, EMEA'da (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) "çok başarılı" olduğunu söyledi. Chou, amaçlarının "özellikle Çin gibi uç-nokta akıllı cep pazarlarında iyi bir pazar payına sahip olmak" olduğunu söylerken, buna inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Şirket CFO'su Chialin Chang ise HTC One'ın performansını geçen senenin amiral gemileriyle karşılaştırdı. Chang'a göre HTC One, geçen senenin üst düzey HTC'lerinden (muhtemelen One X ve One S'ten bahsediliyor) daha iyi bir performans sergiledi.

Chou, üçüncü çeyreğin sonunda ve dördüncü çeyreğin başında HTC'nin orta seviye ürünlerle karşımıza çıkacağının haberini verdi. Chou, bu cihazlar arasında olan One mini'nin, önümüzdeki ayın sonlarında piyasaya sürüleceğini de müjdeledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

@31 Tem 2013 00:07 patlıcan...

S4 One'nın canına okur :F

HTC pişmanlıktır.

grafik yok

Htc çoktan battı hala neyin muhabbeti bu

HTC iyi telefon yapıyor ama satamıyor. Bence sebebi de reklam eksikliği.

HTC o rezil android'i en stabil haliyle sunan firmadır. Telefonları kalitelidir, Samsung gibi plastik değildir. Ama olur mu insanlar plastik seviyor o yüzden batıyor güzelim firma...

@31 Tem 2013 13:02 BRAVO ÇOK GÜZEL SÖYLEDİN AYNEN KATILIYORUM

Tasarım olarak iPhone 5 biraz da geniş ekran olabilir. Htc kasa sağlamlığı ve donanım olarak Galaksy S4 gibi bir telefonum olsun. İçine gelecek yazılımda Linux olursa on numara bir telefon çıkar ortaya diye düşünüyorum.

Kaliteli telefonlar ürettikleri tartışılmaz diye düşünüyorum. Eski telefonları dahil, tasarımı olsun donanımı olsun yazılımı olsun root yetkisine sahip biri için sınırsız alternatifi olan bir telefon HTC. Satamayışlarını söylenen tarihe yetişmemesine, reklam eksikliğine ve insanların ön yargılarına bağlamak doğru olabilir. Ben televizyonda samsung, nokia o bu gibi markaların reklamlarına böyle sık rastlıyorken HTC markasından haberdar olmam bile mucize olur zaten. Elbette bildiği şeyler vardır şurada 2 dakikalık beyin fırtınasıyla adamlara işini öğretemeyiz ama yine de reklam politikalarında değişiklik şart gibi. Telefon müthiş.

bana kalırsa ki ben mesela one almaktan bu yüzden vazgeçtim ultrapixel midir nedir gerk yoktu bunlara koyacaktı rakipleri gibi 13 mp kamer o kadar ha bide teknik servis hakkında çok şikayet okudum bu imajı temizlemeleri lazım ben xperia z aldım ama günlerce htc one inceledim az kalsın alıyordum ama işte bu ultrapixeli sevemedim ya istediği kadar görüntü net olsun boyutu küçük ya tv de kötü görünür

@31 Tem 2013 18:07 4 ultrapixel yani daha net görüntü veren 4 megapixel yani görüntü cam gibi ama 4 megapixel ebatlarında haklısnız tv den bakmak isteseniz fotolara ya da zoom yapsanız kalite bozuluyor xperia nın su geçirmemesi ayrı bi güzel telefon ısındıkça kirlendikçe muslukta yıkıyorum havuza falan girdiğim oldu :)

@31 Tem 2013 18:07 arkadaşım zaten yeni bir telefonda yeni özelik beklenir ve yapılır. HTC de isteneni yaptı ve harika bir kamera ve yazılımıyla geldi. Gece ve karanlık ortamda flaşın yetmediği yada simsiyah çıkan fotoğraflardaki 13mp mi isterdin yoksa yeni ultrapixelin le flaşa gerek kalmadan etrafı gece vakti yada karanlık ortamda aydınlık ve net çekmek mi biraz güncel bakmayı dene bence sony z gibi geri bi işlemci, kalitesiz ekranıyla bikaç aya değiştirecek ve one ı alacaksın göreceksin

bence piysadaki en iyi telefon şu an Htc One'dır sağlamlık dizayn beats sound ve daha yazamadığım bir çok özellik bence alanlar pişman olmayacaktır.

Bunu tartışmanın bir anlamı yok 2013 yılının en iyi telefonu ödülü HTC one a verildi... HTC yenilikçi bir firma samsung pazarlamacı...

merhaba,Aslinda benim favorit marka HTC, uzun zaman sonra geldi.ve bende Sony xperia Z aldim,Tesseli verdi.?fakat HTC'yi Aratmiyor?ve süper,yine'de HTC Dünya'da En iyi Teknik demek istiyorum.

merhaba,ya benim önceleri kulandığım ve bu süper ? favorit marka HTC.fakat şimdi kulandığım bu yeni model sony xperia Z, HTC'yi Aratmıyor.?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play