HTC telefonlara Almanya'da satış yasağı

Büyük sıkıntılar yaşayan Tayvan'lı telefon üreticisi HTC'ye, şimdi de şok bir satış yasağı geldi!

  • Onur Seven
HTC telefonlara Almanya'da satış yasağı

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC'nin inişli çıkışlı geçmişine bir kara sayfa daha ekleniyor. Şirket bu kez Almanya'da akıllı telefon satışlarının durdurulması kararıyla karşı karşıya.

Son yıllarda düşen pazar payıyla birlikte yeniden bir yapılanma sürecine girmesi beklenen şirkete son darbe Almanya'nın Mannheim Bölge Mahkemesi'nden geldi. Wall Street Journal raporuna göre, ABD merkezli patent lisans firması Acacia Research Corporation, ses kodlama teknolojileriyle ilgili standart patentlerini lisanssız olarak kullanmakla suçladığı HTC'ye karşı açtığı davayı kazandı.

Acacia Genel Müdür Yardımcısı Davut Rosmann, ihtiyati tedbir kararının 27 Kasım tarihinde alındığını ve bu ay içinde yürürlüğe girmesi beklediklerini söyledi. Kararın uygulanmasıyla birlikte HTC Almanya'nın en büyük telekom şirketlerinden biri olan Deutsche Telekom aracılığıyla cihaz satamayacak.

Davanın kaybedilmesi HTC üzerinde büyük bir hayal kırıklığı yaratırken şirketin vakit kaybetmeden karara itiraz edeceğini bildirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

kesin Apple yasaklattı...

Amerika'da boye bir dava acildi mi? Boyle bir haber gormedim. Eger acilmadi ise Amerika'da dava acmayan Amerikan sirketi niye Almanya'da dava aciyor? Belki de HTC'nin pazar payi Almanya'da Amerika'ya gore cok yuksektir, orada daha fazla zarar verebiliriz diye dusunmuslerdir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play