HTC Vive, CES 2016 için fazla iddialı

HTC, 2016 yılının ilk bombasını Ocak ayında, CES 2016'da patlatmaya hazırlanıyor...

  • Ercan Uğurlu
HTC Vive, CES 2016 için fazla iddialı

HTC'nin, Valve ile işbirliği sonucunda geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü Vive, uzun zamandır konuşuluyor ve merakla bekleniyor. 2016 yılı içinde kullanıcılarla buluşması beklenen gözlüğe ilişkin yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor elbette. Tasarım olarak yenilenen HTC Vive, geçtiğimiz günlerde CEO Cher Wang'ın yaptığı konuşmaya göre CES 2016'ta yeni yüzüyle izleyenleri büyüleyecek.

Önümüzdeki ay düzenlenecek olan CES 2016 Tüketici Elektroniği Fuarı'nda yeni yüzüyle tüketicilerle buluşacak olan HTC Vive, kısa bir süre önce Beijing'te düzenlenen Vive Unbound Geliştiriciler Forum'unda konuşan CEO Cher Wang'a göre, büyüleyici olacak. Sanal gerçeklik deneyimini zirvede yaşatmaya çalıştıklarını söyleyen Wang, ayrıca fonksiyonelliği arttırmak adına Vive'a eklenen yeni kontrollerle beraber, "teknolojik atılım" peşinde olduklarını da belirtiyor.

Öte yandan fiyatıyla büyük merak uyandıran HTC Vive, muhtemelen çok ucuz olmayacak. Zira eklenen yeni donanımlarla beraber ekstra maliyet oluşturacak olan Vive, Wang'a göre de zaten çok ucuz olmamalı. Bu söylemini, "yetersiz bulacağınız, hoşunuza gitmeyecek, beğenmeyeceğiniz bir ürünü satın almayı neden isteyesiniz ki?" şeklinde açıklayan Wang, bakalım bu kadar iddialı oldukları HTC Vive ile CES 2016 fuarında nasıl bir şov sunacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Htc a9 kullaniyorum siradan birisi deilim...

@23 Aralık 2015 00:30 sen sadece sıradan htc a9 kullanan birisin iphone çakması

@23 Aralık 2015 13:16 çakma derken? Kim kimin çakması anlaşılmıyor gibi mi? apple neden dava açmıyor biliyor musunuz ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play