iFixit, yeni iPad Pro'yu da parça parça etti!

Apple'ın kısa bir süre önce tanıttığı "küçük" iPad Pro'su da, parça parça edilmekten kurtulamadı!

  • Ercan Uğurlu
iFixit, yeni iPad Pro'yu da parça parça etti!

Apple'ın kısa bir süre önce tanıttığı yeni "küçük" iPad Pro, iFixit'e takılmakta gecikmedi. 12.9 inçlik iPad Pro'nun küçük kardeşini parçalarına ayıran ekip, içeride yer alan ekipmanları da ortaya çıkartma fırsatı buldu. Bununla beraber, 9.7 inç'lik iPad Pro'ya tamir edilebilirlik anlamında tam bir hayal kırıklığı puanı da geldi.

Tamir edilebilirlik puanı olarak 10 üzerinden yalnızca 2 puan almayı başaran 9.7 inç iPad Pro, fırsat bu fırsat içeriğiyle de görüntülendi. 7306 mAh'lik bir bataryanın kullanıldığı görülen küçük iPad Pro, ayrıca optik imaj sabitleyicisiyle beraber 12 megapiksel kamerasını iPhone 6S Plus'tan ödünç almış gibi görünüyor.

iFixit ekibinin kullanıcılara tavsiyesi, 9.7 inçlik iPad Pro'yu kendilerinin açmaması yönünde. Zira parçalarına ayrılması uzun süren ve zahmetli olan tabletin geri dönülemeyecek şekilde zarar görmesi neredeyse kaçınılmaz. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

saçma yahu ifixit zoruna gittiyse tamir etme 10 üzerinden puan vermiş bide. görende bedava tamir ediyor sanır. para al bide zor oluyor vs de.

@07 Nisan 2016 11:35 İfixit bir tamir firması değil ve bunun için para da almıyor. İfixit sadece aletlerin tamir edilebilirliklerini ölçüyor ve kullanıcılara aletleri almadan önce tamir edilebilirliği konusunda bilgi sağlıyor. Ayrıca sitede aletlerin tamir klavuzları gibi bilgiler ve tamir araç gereçleriyle yedek parçalar bulunuyor. Bilge Baykuş

Hay Allah! iPad'imi hep kendim tamir ederdim. Napcam şimdi.

@07 Nisan 2016 13:10 ifixit le apple in aralari iyi degil muhtelemelen onla ilgili bi durumdur

Zaten tüm apple ürünlerinin tamiri zor. Mesela imac ekranla bütünleşik iphone un arka kapağı açılmıyor en basitinden.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost