İlk halka açık Macintosh tanıtımını izleyin!

Steve Jobs'un 1984'te ilk Macintosh'u tanıttığı görüntüler, yıllar sonra ortaya çıktı! Haberimizde!

İlk halka açık Macintosh tanıtımını izleyin!

Steve Jobs, Macintosh'u Apple'ın 24 Ocak 1984'teki yıllık hissedarlar toplantısında tanıtmıştı. Ancak Jobs, aynı performansını birkaç gün sonra Boston Computer Society'deki etkinlikte de düzenledi. Aşağıda izleyebileceğiniz video ise Cumartesi gününden bu yana ilk kez yayınlanmış durumda. Tanıtım, 6 gün önce yapılan ilk tanıtımla hemen hemen aynı olsa da Boston'daki tanıtımda görüntü kalitesi daha iyi.

Yaklaşık 90 dakikalık videonun en ilgi çeken anlarından bir tanesi, Jobs'a normal bilgisayar kullanıcılarının sorular sorduğu soru-cevap bölümü. Bu bölümde dönemin önde gelen "nerd"leri, Jobs'u sistem donanımından MacWrite'taki sözcük sığdırma işlemine soru yağmuruna tutuyorlar. Bir başka önemli an ise videonun sona doğru ev sahibi Jonathan Rotenberg'in bir sonraki toplantıda bir IBM konuşmacısının da katılımda bulunacağını söylemesi. Rotenberg'in bu sözü üzerine seyirciler arasından yükselen gülüşmeler dikkatimizden kaçmadı.

Video, bugün Apple yöneticilerinin yapmayacağı bir şeyle, Steve Wozniak ve Macintosh takımının katılımcıların sorularını bire bir cevaplamasıyla sona eriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

qardashımla maci tanıtırqene..

izlenmiyo ki chip sitesi kendi kendini yeniliyor sayfa yenilenince video başa dönüyor. Chip diyoruz yılların tecrübesi ama siteleri bile problemli...

steve gitti apple bitti.

hüzünlendim....

iphone'dan giriyorum koca bir boşluk beni karşılıyor... sanırım flash, rica ediyorum flash kullanmasanız biz de sizin sitenize keyifle girebilelim...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir